Ten jedyny dzień

Ten jedyny dzień

Uczniowie nabijają się z tego, nastolatkowie z ostrożnością poczyniają pierwsze kroki, jednak to w wieku około dwudziestu lat dociera do człowieka, że właśnie znalazł tę jedną, jedyną, własną drugą połówkę i to z nią, lub z nim, chce przeżyć resztę życia. Nadchodzi stan zakochania, wyznań i uśmiechów. Czasem, choć bardzo rzadko, ta pierwsza miłość jest tą jedyną. Inni natomiast spędzają długie lata na poszukiwaniu swojej wymarzonej kobiety czy wymarzonego faceta. Czasem się udaje, czasem nie.

A gdy się już udaje, pozostaje tylko jedno: związek małżeński, by potwierdzić w oficjalny, stanowczy sposób to, co właściwie jest już jasne. Po czasie związku, jeśli spędzając ogromną część czasu ze sobą kochankowie w żaden sposób nie nudzą się nawzajem, nie widzą u siebie przywar, których nie mogą znieść, on wręcza jej pierścionek, zadaje to najistotniejsze w męskim życiu pytanie, a ona odpowiada, że tak i to dokładnie w tym momencie rozpoczyna się całe to wielkie przedsięwzięcie – urzędowe zawiązanie związku dwojga ludzi.

kwiaty ślubne

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com

To jest być może generalnie marzeniem kobiet, żeby ślub był wystawny, jedyny w swoim rodzaju, aby przede wszystkim to on pojął, co za piękność przygarnął pod swoje skrzydła – dlatego wybieranie sukni ślubnej, za jaką czasem da się kupić używany samochód. I chociaż liczne pary postępują zgoła na odwrót i wystarcza im parafowanie podpisów na odpowiednich papierach w Urzędzie Stanu Cywilnego, normą jest, że organizowanie ślubu zaczyna się kilka miesięcy przed właściwym sakramentem (dla planujących wesele rekomendujemy serwis ). Trzeba rozesłać zaproszenia ślubne, zdecydować, kogo zaprosić, nie zapomnieć o noclegach dla przyjezdnych, rozplanować rozrywkę, zadbać o muzykę, właściwe dekoracje w kościele, dać coś księdzu, zakupić odpowiednią ilość alkoholu, żeby nikt nie krępował się zbytnio na zabawie et caetera, et caterea…

Szczęśliwie funkcjonuje w Polsce wiele przedsiębiorstw, jakie profesjonalnie pomagają w tych planach. Zaproszenie na ślub może być stworzone przez odpowiednich, cała zabawa, kamerzysta weselny (), catering być zorganizowane przez niezależną spółkę, a pod dyktando najbardziej zaangażowanych członków rodziny i podpowiedziami nowożeńców będzie rozplanowana cała sprawa wiążąca się z transportem gości i ich zakwaterowaniem na noc.