Technika rozpoznania wykorzystywana na wielką skalę jest bezawaryjna i prędka

Technika rozpoznania wykorzystywana na wielką skalę jest bezawaryjna i prędka

Jeszcze 10 lat temu gotówka stanowiła podstawową zawartość portfela. Praktycznie portfel wciąż służy do przetrzymywania w nim pieniędzy ale w innej postaci. Planując zakupy możemy mieć przy sobie kawałek tworzywa, który daje możliwość dostępu do pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym.

Karty elektroniczne

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tak dawno rewolucją było wprowadzenie kodów paskowych na produktach posiadających oddziaływanie na dynamiczność codziennych czynności. Kody kreskowe świetnie sprawdzają się w handlu, w logistyce, w gospodarce magazynowej, w reklamie. Kody kreskowe wykorzystywane są też przez firmy kurierskie. Jakość życia stopniowo zmieniają karty RFID.więcej szczegółów wstępne rozliczenie pit wstępne rozliczenie pit

Więcej na ten temat – RFID, popularnie nazywana jest kodem kreskowym nowej generacji. System RFID składa się z trzech składników: tagu, czytnika z anteną i oprogramowania. W odróżnieniu od kodów kreskowych produkt z zakodowanymi danymi nie musi być uwidoczniony bezpośrednio przez czytnik – wystarczy, że jest w niedalekiej odległości. Takie czytniki umieją rozpoznawać wiele przedmiotów jednocześnie nawet tych będących w ruchu. Z tego powodu technologia ta zdobywa coraz większe zastosowanie w transporcie, w usługach instytucji finansowych i w handlu. Czytniki identyfikacyjne mogą mieć postać: żetonu, breloczka, karty, opaski na rękę, etykietki.

Jako mikrochip mogą być nawet zaimplantowane do ciała człowieka lub zwierzęcia. Elektroniczny

Terminal

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

moduł obsługi klienta to wiele możliwości zastosowania, wymienić tu można legitymacje elektroniczne studentów, dowody osobiste, paszporty, bilety komunikacji miejskiej, biblioteczne systemy zarządzania ułatwiające samoobsługowy zwrot książek, moduły identyfikacji uczestników konferencji, metodologie kontroli czasu pracy osób zatrudnionych oraz nadzoru dostępu do pomieszczeń. Multimedialna identyfikacja usprawnia korzystanie z różnych usług, podnosi ochronę, zmniejsza koszty obsługi, umożliwia szybkie umiejscowienie towarów w zasobach magazynowych , usprawnia funkcjonowanie punktów kasowych, poprawia funkcjonowanie osób w obszarach objętych sprawdzaniem dostępu.