Te wiadomości są naprawdę przydatne, zyskaj dobre porady dla własnego biznesu

Te wiadomości są naprawdę przydatne, zyskaj dobre porady dla własnego biznesu

Właściciel firmy powinien posiadać szeroko zakrojoną wiedzę z zakresu prawa i podatków, bowiem przez to może efektywnie współpracować z przeróżnymi instytucjami i prawidłowo wywiązywać się ze swoich zobowiązań względem nich. Opłaca się poznawać kluczowe pojęcia, jak także orientować się, jakie kroki podejmować w niektórych sytuacjach, gdyż przynosi to firmie wiele korzyści.

dokumenty podatkowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Deklaracja vat – czy o niej nie zapominasz?

Deklaracja vat okazuje się ważnym dokumentem, do jej przedłożenia zobowiązany staje się każdy podatnik, nieważne, czy bywa to przedsiębiorca czy pracownik. Deklaracja vat służy deklarowaniu wysokości podatku, który mamy do zapłacenia lub przysługuje nam do zwrotu ().

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, sprawdź ponadto ten link. To bez wątpienia świetna witryna (http://www.tuv.com/poland/pl/ocena-i-certyfikaty-bezpiecze%C5%84stwa-maszyn-przemys%C5%82owych.html), na której znajdziesz podobne informacje.

Poszczególne dokumenty oznaczane są odmiennymi numerami, różnią się między sobą także częstotliwością ich składania. Część deklaracji składa się raz w roku, ale niektórzy przedsiębiorcy rozliczają się miesięcznie albo kwartalnie. Niezależnie od rodzaju deklaracji zawsze musi się pamiętać o czasowym jej przedłożeniu.

Jeśli przedstawiany temat Cię zaciekawił, sprawdź szybko ten świetny link (https://www.winski.pl/blog/badanie-czystosci-znaku-towarowego-czyli-znak-towarowy-zglaszaj-z-glowa.html) – przeczytasz w tym miejscu wiele użytecznych informacji.

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów – co to takiego?

Za wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów – określanym czasami skrótem wnt kryje się sposób rozliczania, jaki następuje w czasie transakcji zakupu między klientami polskimi a sprzedawcami pochodzącymi z Unii Europejskiej. Wspomniana sytuacja ma miejsce, kiedy zakupione towary służą nabywcy w jego działalności zarobkowej. Rozliczenie WNT jest ściśle związane z momentem sporządzenia faktury przez unijnego kontrahenta, a vat należny od WNT musi zostać wykazany w deklaracji miesięcznej czy kwartalnej za okres, kiedy powstał obowiązek podatkowy.

dokumenty do zus

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Musisz zmienić nazwisko? Musisz zawiadomić ZUS!

Sytuacje życiowe owocują czasem zmianami w informacjach identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej, jak chociażby nazwisko czy adres zamieszkania, a nawet stan cywilny. W przypadku zmiany wymienionych danych należy powiadomić o tym ZUS. Jeśli interesuje nas zmiana nazwiska zus zapewnia nam specjalny druk ZUS ZIUA, gdzie możemy dokonać korekty nieprawidłowych lub zmieniających się danych. Taki formularz jest przekazany do ZUS-u za pośrednictwem płatnika składek, czyli najczęściej pracodawcy. Na stronie internetowej ZUS-u odnaleźć można dokładne informacje i wskazówki, jak krok po kroku wypełnić dany formularz.