Szkolenie Prince 2 – dlaczego warto?

Szkolenie Prince 2 – dlaczego warto?

Metodykę Prince 2 stosuje się w postępowaniu przy realizacji| projektu. Jej nazwa stanowi skrót od angielskiego nazewnictwa “Prioject In A Controlled Evironment”, co oznacza po polsku “projekt w kontrolowanym środowisku”. W rozumieniu tego pojęcia projekt jest powoływany do życia na czas określony, zgodnie z przyjętym planem i założeniami, ma mieć unikalny charakter, a okres jego realizacji jest odgórnie ustalony.

egzamin z Prince 2

gdzie i na jakiej podstawie stosuje się Prince 2?W metodyce Prince 2 (polecane źródło) są trzy rodzaje zasobów – materiały, ludzie – czyli wykonawcy a także pieniądze. Pierwotnie metodologia ta była wykorzystywana w projektach informatycznych. Okazało się jednak, że metodologia owa może być równie skuteczna w wdrażania projektów kompletnie innych branż. Można ją swobodnie dostosowywać do indywidualnych warunków każdego projektu.

Masz chęć poszerzyć swą wiedzę na ten temat? Namawiamy więc do przejścia do kolejnej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (https://franklincovey.pl/efektywnosc-pracownikow/).

Prince 2 definiuje parę postaci efektywności, którymi trzeba odpowiedzialnie zarządzać. Są to: Korzyści, Koszty, Ryzyko, Czas i Zakres.

Bezsprzeczną wartością tej metodologii Prince 2 jest elastyczność. Każdy kto zechce ją wdrożyć do zarządzania jakością w projektach nie są zmuszeni do rezygnacji z nieszablonowych obwarowań. Można je połączyć obowiązujące procedury z Prince 2.

Elastyczność i efektywnośćPrince 2 jest niezwykle elastyczne i precyzyjne. Na każdym kroku bowiem wymaga utwierdzenia się, czy przyjęte rozwiązania i systemy dobrze spełniają swoja rolę a także czy nie należy ich zmodyfikować albo zamienić. To świadectwo dobrej adaptacyjności metody do zmiennych warunków w okresie realizacji projektu. Zadania i środki jakie należy powziąć są szczegółowo rozpisane i przypisane do konkretnych osób.

Wielu zarządców dużych firm ceni sobie metodykę i ochoczo inwestuje w szkolenie z Prince 2 . To oznacza, że zależy im na sprawnym zarządzaniu i kierowaniu projektami jak również sprawniejszym wdrażaniu i szkoleniu nowych pracowników wprowadzanych w trybiki działania przedsiębiorstwa. Szkolenie kończy egzamin z Prince 2. Należy tylko wiedzieć o bardzo ważniej rzeczy – Prince 2 służy do zarządzania, a nie wytwarzania. Za sukces projektu odpowiada sponsor. Z kolei sukces należy w tym wypadku rozumieć jako spełnienie założeń biznesowych.