Szkolenia oraz inne sposoby kształcenia istotne są, żeby być specjalistą w konkretnej dziedzinie. Czy faktycznie?

Szkolenia oraz inne sposoby kształcenia istotne są, żeby być specjalistą w konkretnej dziedzinie. Czy faktycznie?

Od dawien dawna ludzie się dokształcali, tak mamy do dziś, jednak w XXI wieku sposoby kształcenia przyjęły już troszkę inny kształt.

Dzisiaj nie giniemy na bitwach, jak za czasów Troi, gdyż ojciec zapomniał dodać, iż do dzidy dobrze jest także wziąć tarczę. Dawniej uczyliśmy się przez praktykę, dziś uczymy się teorii, którą później wzbogacamy przez praktykę.

szkolene

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj nie potrzeba nam krzemienia i litej ściany by być w stanie zapisać notatki, teraz mamy bruliony, notatniki, komputery, obecnie możemy iść na kursy oraz szkolenia, dajmy na to zarządzanie bezpieczeństwem żywności szkolenie, całe mnóstwo, bardzo często darmowych, z których właściwie nie potrafimy skorzystać. W dzisiejszych czasach także krąży przekonanie, iż to, co jest darmowe, na pewnoz pewnością jest słabej, jakości, iż niczego się tam nie dowiem.

Co interesujące, gdyby dać zwykłemu Kowalskiemu, który pragnie się nauczyć łowić ryby, za darmo dwa szkolenia: pierwszy – „W jaki sposób zostać mistrzem w łowieniu ryb” oraz drugi, identyczny – „Jak zostać mistrzem w łowieniu ryb” z drobnym drukiem umieszczonym w górnym rogu „sugerowana cena detaliczna: 379 zł”, to z całą pewnością wziąłby ten drugi, bo dziś wartość nadaje cena. trzeba jednak wiedzieć, iż wszystkie szkolenia są na „jedno kopyto”, nim ich dokładnie nie przestudiujemy.

Z drugiej strony, bezpłatne szkolenia są robione w różnych dziedzinach, ale nie wszystkich. Te raczej profesjonalne, jak lean management szkolenia wymagają od nas pewnego wkładu pieniędzy. Gotówka, którą inwestujemy w takie szkolenia na pewno zwróci nam się z nawiązką, jednakże trzeba sporo pracy, żeby otrzymać dobre efekty. W taki sposób widoczny jest dość prosty podział na dwa typy szkolenia: darmowe oraz płatne (Szkolenia z zarządzania bezpieczeństwem żywności).

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com

W większości branż z łatwością odnajdziemy szkolenia, za które nie będziemy musieli płacić, oraz te, które będą nas kosztowały sporo.

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienia wiążące się z tą tematyką, to kliknij tu i zobacz – z pewnością Cię to zaintryguje.

Jednakże, jeżeli chcielibyśmy się rozwijać w konkretnej tematyce powinniśmy inwestować w pierwszy, oraz drugi rodzaj kursów. Niestety nie jest tak, że poszukując jedynie bezpłatnych szkoleń będziemy w stanie dobrze zgłębić interesujące nas zagadnienie.

Kliknij ten link i zobacz w treści (https://profill.com.pl/oferta) zamieszczony tam artykuł. Są tam uzupełniające wiadomości. One też prezentują taką kwestię.

Chodzi o to, że często ci dobrzy specjaliści słono liczą sobie za swoją wiedzę. Nie poddawajmy się gdyż z czasem okaże się, iż tego rodzaju inwestycja da nam spodziewane korzyści.