Szkoła policealna to znakomita forma edukacji, która może zaprocentować w przyszłości

Szkoła policealna to znakomita forma edukacji, która może zaprocentować w przyszłości

Na dzień dzisiejszy studia wyższe nie gwarantują dobrego miejsca na rynku pracy. Badania rynku pracy dowodzą, że o etat o wiele łatwiej jest ludziom z wykształceniem o charakterze technicznym – niekoniecznie wyższym. Tego rodzaju wykształcenie można zdobyć na ;politechnikach, lub też w szkołach policealnych. W ostatnim czasie sporo ludzi w miastach decyduje się na zdobycie wykształcenia w szkołach policealnych

Studenci w sali wykładowej

Autor: ESCP Europe Business School
Źródło: http://www.flickr.com

Uczelnie gwarantują bardzo dobre przygotowanie o charakterze teoretycznym, zaniedbując praktyczne przygotowanie studenta do pracy w zawodzie. Szkoły policealne większy nacisk kładą na wiedzę praktyczną, kładąc przy tym ogromny nacisk na przystosowanie studenta do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Popularne kierunki
OStatnio powstał ponadto ranking zawodów przyszłościowych, który udziela pomocy w dokonaniu wyboru niepewnym licealistom. Ostatnio najczęściej pożądanym pracownikiem był technik informatyk, Wrocław na przykład to miasto, gdzie branża IT przechodzi obecnie okres gwałtownego rozwoju, na rynku pracy jest mnóstwo etatów dla pracowników trudniących się różnymi dziedzinami tej branży – poszukuje się między innymi serwisantów IT, programistów, testerów oprogramowania i tak dalej. Pracodawcy szukają pracowników, którzy są zaradni, potrafią zastosować wiadomości w życiu. Z tego powodu nierzadko na rozmowach o pracę na tego typu stanowiska przeprowadza się praktyczny egzamin umiejętności danej osoby. Na przykład, pracodawca może poprosić kandydata o skonfigurowanie jakiegoś sprzętu. Taki egzamin dostarcza większą liczbę informacji, niż CV.

Nauka i praca
Szkoły policealne często mieszczą się w większych miastach, praca w miejscu nauki jest dobrym rozwiązaniem z rozmaitych powodów – student lub uczeń może zacząć pracę jeszcze w czasie studiów, co również podnosi jego wartość na rynku pracy, pracodawca otrzymuje bowiem duże ulgi podatkowe na tego rodzaju pracownika. Dla wielu osób najtrafniejszym wyborem kariery jest więc szkoła policealna Wrocław jest jednym z ośrodków wielkiego nagromadzenia takich miejsc o bogatej ofercie edukacyjnej. Poza informatyką można się tu uczyć pielęgniarstwa, realizacji dźwięku, rachunkowości i wielu innych rzeczy.