Święto Zmarłych jest dniem pełnym nostalgii i zadumy.

Święto Zmarłych jest dniem pełnym nostalgii i zadumy.

To jeden z nielicznych dni w roku, kiedy możemy gruntownie pomyśleć o naszym życiu i śmierci, która niestety czeka na każdego z nas. Warto przy tym mieć orientację w tym jak powinniśmy przygotować się z chwilą śmierci bliskiej osoby. Są to kwestie, które staramy się omijać, jednak wcześniej czy później przyjdzie się nam z nimi zetknąć i wówczas warto być odpowiednio dobrze przygotowanym.

Kiedy umrze bliska nam osoba w na początku musimy skontaktować się z przedsiębiorstwem jakim jest zakłady pogrzebowe Wrocław, aby ustalić możliwe kwestie w związku z pogrzebem. Pogrzeb to ciężkie przeżycie, zwłaszcza dla najbliższych osób, jednak niestety każdy z nas w którymś momencie swojego życia będzie musiał w nim uczestniczyć. W trakcie pogrzebu oddajemy hołd zmarłej osobie, wspomina się jak żyła i jaka była, aby na zawsze zachować ją w pamięci. W Polce tradycyjnie zmarłych umieszcza się w trumnach, które następnie zakopuje się na cmentarzu.

Zakład pogrzebowy

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak istnieje także możliwość kremacji zwłok. Kremacja zwłok Wrocław jest to spalenie ciała w specjalnie przygotowanym do tego zadania piecu. Krematoria występują obecnie w każdym dużym mieście. W tym przypadku powstały w wyniku spalenia popiół przechowywany jest w urnie. Jej utrzymanie jest prostsze i tańsze aniżeli postawienie i opieka nad nagrobkiem, stąd też coraz więcej ludzi korzysta właśnie z tego typu rozwiązania. Każdorazowo trumnę czy urnę przewozi się na cmentarz, gdzie jest umieszczana w konkretnym miejscu. Jeśli chodzi o transport zwłok, Wrocław, Gdańsk, Lublin i każde inne duże miasto udostępnia zarówno przewóz najpierw do domu zmarłego, jak i następnie na cmentarz. Obecnie nie ma też kłopotu z przewożeniem trumny z innego kraju, jednak nie każda firma o tym charakterze realizuje transport zagraniczny. Zobacz więcej na stronie: http://memento-wroc.pl/

W przypadku pogrzebu płacimy za zakup trumny, miejsce spoczynku, wykopanie grobu, postawienie nagrobka, jak również przewóz zmarłego i opłaty eksploatacyjne. Można starać się o zasiłek pogrzebowy i w związku z tym powinniśmy się udać do terenowej jednostki organizacyjnej ZUS. Wniosek taki może złożyć nie tylko ktoś z rodziny, ale także pracodawca, czy kapłan jeśli opłacił już pogrzeb.