Stolarski niezbędnik czyli co może być przydatne w urządzaniu przeciętnego stolarskiego warsztatu.

Stolarski niezbędnik czyli co może być przydatne w urządzaniu przeciętnego stolarskiego warsztatu.

Wielu ludzi chętnie po pracy lubi majsterkować w swoim warsztacie czy garażu. Jednak aby faktycznie było to frajdą i przyjemnością, to pomyśleć należy o właściwym wyposażeniu swojego warsztatu. Skompletowanie całości z pewnością trochę będzie kosztować, ale jeżeli się kupi narzędzia dobrej jakości, to powinny one służyć przez wiele długich lat.

deska

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Akurat przy narzędziach nie należy oszczędzać, bo może się okazać, że trzeba będzie coś kupić jeszcze raz. Zależnie od preferencji i zainteresowań majsterkowicza zestawy narzędzi mogą się jednak od siebie różnić. Całkowicie innego zestawu będzie bowiem potrzebował amatorski stolarz, a innego wyposażenia ktoś, kto raczej częściej będzie pracował przy metalu. Jeżeli będzie chodzić o narzędzia do drewna, to podstawą tu będą różnego rodzaju piły. Przy ich pomocy da się ciąć deski i obrabiać elementy, najlepiej jeśli się będzie miało jedną większą, z silnikiem do napędzania, i kilka ręcznych.

Nie możesz się doczekać następnych ciekawych treści na ten temat? Przekazujemy Ci dobrą nowinę – kliknij schody drewniane do samodzielnego montażu w ten link i rozkoszuj się tekstem.

Bardziej doświadczeni stolarze pomyśleć również mogą o tokarce i frezarce do drzewa, za ich pomocą można będzie wykonywać bardzo skomplikowane kształty. Kolejną grupę narzędzi stanowią najróżniejsze pilniki i dłuta. Przy ich pomocy można będzie ręcznie formować drewno, i dostosowywać jego kształt do oczekiwań. Bardzo przydatna również będzie wiertarka, akurat ona przyda się zapewne w każdym warsztacie, nie tylko stolarskim. Przy obrabianiu większych kawałków drewna zapewne się też przyda ostra siekiera, chociaż wielu stolarzy doskonale daje sobie bez niej radę.

Zobacz ofertę: śruby w sklepie Bufmax.

młotek

Autor: Todd McCann
Źródło: http://www.flickr.com
Z większych narzędzi to będzie wszystko, zostaną jeszcze małe akcesoria, jakich jest całe mnóstwo. Przymiary, młotki, kombinerki i ściski również powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego stolarza, tak samo jak różne odmiany śrubokrętów. Warto także zakupić w akcesoria do łączenia, tu można kupić różnego rodzaju wkręty i śruby nierdzewne, przyda się także dobry klej do drzewa i kołki (zobacz kołki do drewna) łączeniowe. W wielu przypadkach przydatne mogą być także inne mniej typowe akcesoria i przedmioty, takie jak na przykład pręty nierdzewne.