Sprzedawanie gazu – czyli, klika słów na temacik najważniejszych dostawców gazu w Polsce

Sprzedawanie gazu – czyli, klika słów na temacik najważniejszych dostawców gazu w Polsce

Zastanawiasz się, jacy istnieją w Polsce dostawcy gazu? Wewnątrz dzisiejszym artykule zbliżymy Ci ich, napisawszy o nich kilka słówek, byś miał choć małe pojęcie, z kim podpisujesz kontrakt gazu!

sprzedaż gazu

Źródło: flickr.com
Nasz pisany dzisiaj tekścik rozpoczniemy od dostawcy o nazewnictwie Tauron, który to swojego czasu był jednym z najbardziej „rozsławionych” dostarczycieli gazu znajdującym się na naszym rynku. przedsiębiorstwo dostarcza gazu tak właściwie od niedawna, a konkretnie od dwa tysiące dwunastego roczku, oferując tak nazywane „błękitne paliwo” równocześnie personom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom. Następnym popularnym dostarczycielem bywa Energa, która to sprzedaż gazu traktuje z wielkim zaangażowaniem, nie wyłącznie je wytwarza, dystrybuuje oraz sprzedaje, ale również pozwala zakupić odbiorcom instytucjonalnym. Kolejnym dobrze znanym dostawca bywa PGNiG, który w rozwinięciu przebrzmiewa: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Jeśli zaintrygowała Cię ta kwestia, bez ociągania zobacz też to uzupełniające info (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/siatki-na-bramki.html), gdyż zobaczysz tam bardzo wartościowe wiadomości.

Ów dostawca działa na rynku od bardzo dużo lat, konkretniej od września tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego drugiego roczku, przekształcając się w spółkę akcyjną w 1996 roku. Ich głównym zadankiem jest odszukiwanie oraz eksploatacja złóż gaziku ziemnego a także ropy naftowej, importowanie i magazynowanie surowców, oraz obrót i dystrybucja paliw płynnych a także gazowych.

Warto wspomnieć, że ów dostawca gazu ma w posiadaniu w obecnej chwili około 119 tysięcy kilometrów gazociągów, rozciągniętych po całej Polsce oraz które są oferowane równocześnie dla klientów indywidualnych jak również biznesowych. Ostatnim dzisiaj poruszanym dostawca zostanie PGE, który jako pierwszy zaoferował alternatywę tak zwanego „dual fuel” przeznaczonego dla gospodarstw domowych.