Sprzątanie osiedli – pracuj na studiach

Niewielu jest studentów w tak komfortowej sytuacji, że rodzice dają im pieniądze na utrzymanie. Wielu rodzin nie stać na to, aby finansować kolejne mieszkanie, bilety i zakupy dziecka. Takie osoby zazwyczaj od początku studiów rozpoczynają pracę zarobkową, by móc się utrzymać. W szczególności, gdy przeprowadzają się z innej miejscowości. Zwykle studenci poszukują dodatkowych prac, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, w szczególności jeśli zdecydowali się na dzienne studia.

Dla kogo porady (zobacz amortyzacja środka trwałego) w restauracji?

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Najczęściej studenci poszukują zatrudnienia w pubach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy albo barmani. Naturalnie, nie jest tak, że do tego typu pracy nie wymaga się żadnych kompetencji i predyspozycji. To jasne, że niezwykle nieśmiała osoba, która boi się rozmawiać z innymi nie odnajdzie się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane ”dziurawe ręce” nie będzie pracował długo na zmywaku. Praca za barem wymaga nauki wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem umiejętności rozładowania napiętych sytuacji.

Jeśli zatrudnienie w restauracji czy barze nie odpowiada nam innym wyjściem jest sprzątanie obiektów w Warszawie (warte przeczytania). To porady (zobacz płatnik zus), którą możemy wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w studiach. Co więcej jest całkiem nieźle płatna. Zwłaszcza, jeśli uda nam się zatrudnić w firmie o ugruntowanej pozycji.


Wyświetl większą mapę
Biurowce czy mieszkania?

Dla przykładu sprzątanie biur w Warszawie to praca, którą zleca się zaledwie paru firmom, najszerzej znanym i solidnym. Ogólnie sprzątanie biur jest lepiej płatne, niż tego rodzaju praca dla osób prywatnych. Naturalnie i samodzielnie można znaleźć świetne domy do sprzątania. Czasem wystarczy parę wieczorów aby zarobić całkiem niezłe pieniądze.

Możemy też spróbować załapać się w przedsiębiorstwie, które oferuje sprzątanie osiedli w Warszawie czyli prace porządkowe dookoła budynków, sprzątanie klatek schodowych, czasem bram garażowych itp.

sprawdź informacje

Sprzątanie naturalnie to trudna praca. Wymaga sporo siły, odporności na sytuacje stresujące, dokładności i samozaparcia, ale jest to świetne wyjście dla studentów poszukujących możliwości utrzymania w nowym mieście.