Sprawdź czy to już pora na kasację auta.

Sprawdź czy to już pora na kasację auta.

Obecnie na polskim rynku istnieje duża liczba firm, które zajmują się kasacją i złomowaniem samochodów, jakie nie nadają się już do użytku w ruchu drogowym albo z powodu swojego wieku nie powinny już dłużej jeździć po drogach. Bardzo łatwo je wyszukać w sieci, bo mają nie tyko swoje strony-wizytówki, ale również wrzucają mnóstwo ogłoszeń i ofert skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Złomowanie pojazdów

Autor: Scott.Symonds
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy z tej branży pojawiły się jak grzyby po deszczu, bo złomowanie aut jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji więc by legalnie pozbyć się starego samochodu, po prostu trzeba go zezłomować. Oczywiście firma przyjmująca samochód powinna wystawić klientowi właściwe zaświadczenie.

Firmy bardzo często dbają o to, aby transakcja była korzystna dla obu stron, a za sprawą tego, że proponują również niezobowiązującą wycenę auta telefonicznie albo drogą elektroniczną, klient może zrobić sobie przykładowe rozeznanie pośród kilku firm i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Ważne, abyśmy wskazali typ pojazdu, jego markę, model, rocznik, parametry techniczne (najlepiej uzupełnione o zdjęcie).

Sprawdź kolejne podobne niezwykle cenne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w tej treści.

A jak najszybciej znaleźć auto-szrot w pobliżu naszego miasta? Można wpisać frazę „kasacja” z niedaleko leżącym większym miastem, na przykład: „kasacja pojazdów Bydgoszcz” albo „kasacja samochodów Warszawa”, żeby uzyskać naprawdę sporą ilość punktów.

Spodobał Ci się przeczytany artykuł? Jeżeli tak, to zapewne przypadnie Ci do gustu też kompleksowy tekst (http://www.adwokatchojka.pl/), który stworzyliśmy w linku pod spodem.

/J]

Złomowanie pojazdów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
Warto poszukać takiej firmy, która organizuje własny transport pojazdu do stacji demontażu pojazdów. Jeśli poszukujemy możliwości złomowania w Małopolsce, fraza „złomowanie pojazdów Kraków” będzie zdecydowanie lepsza. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę to, że w różnych częściach kraju i różnych miastach ceny będą różne. Za takie działania jak kasacja samochodów Warszawa może płacić trochę więcej niż miasteczka z północno-wschodniej części Polski, lecz już Poznań, Toruń albo złomowanie samochodów w Poznaniu powinny mieć cennik na zbliżonym poziomie.

Jeśli przed nami złomowanie pojazdów Łódź może zaoferować najwyższe ceny z uwagi na sporą konkurencję w tej dziedzinie, ale zwróćmy też uwagę na to, aby skupić się nie tylko na tym, co otrzymamy w zamian, lecz także na dokumentach – zaświadczeniu o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, które posłuży do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji, unieważniony dowód rejestracyjny naszego samochodu i tablice rejestracyjne oraz kartę pojazdu, jeżeli ją mieliśmy. Więcej na . Otrzymane papiery pozwolą również na rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem.