Sposoby udzielania pomocy w miejscu pracy

Kiedy dochodzi do groźnego zdarzenia, niezmiernie istotne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym momencie może uratować komuś zdrowie lub przeciwdziałać poważnym powikłaniom. Natychmiastowa i konkretna reakcja jest bardzo ważna. Zwracając uwagę na to jest wskazane od razu wzywać pogotowie ratunkowe.

Nasze zakłady pracy nie są bezpieczne. Zwłaszcza jeśli pracujemy w dużej korporacji, gdzie codziennie mijamy tłum innych pracowników. Opierając się na statystyce najczęściej do wypadków dochodzi na korytarzu lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy kontakt z urządzeniami elektrycznymi. Tam najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy krząta się w takim pokoju tłum ludzi i łatwo na siebie wpaść. Warto pamiętać o przestrzeganiu przepisów bhp (na ten temat więcej na ). To samo rozgrywa się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. W tym czasie właśnie bardzo często dochodzi do wypadków, które mogą być groźne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to podstawa. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pozwala stabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalistyczne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu ochronić odcinek szyjny kręgosłupa.

Dobrze jest także w każdej sytuacji mieć w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Mamy na uwadze, że praca to częsta przyczyna sytuacji stresowych. Jesteśmy osłabieni, nie dosypiamy i pijemy zdecydowanie za dużo kawy.

Ciekawi Cię istotna oferta (https://www.eena.pl/) sprzedaży tego typu produkty? Namawiamy więc do wejścia w podany link. Tam znajdziesz ich o wiele więcej.

szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego pracujemy pod wieczną presją. To wszystko może doprowadzać do omdleń, czy nawet zawałów. Kiedy powiadamiamy pogotowie, dobrze jest już przez telefon podawać dyspozytorowi dane na temat ciśnienia poszkodowanego. To urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy tylko nałożyć je na nadgarstek, odczekać chwilę i przeczytać wynik. Jakakolwiek pierwsza pomoc przedmedyczna jest niezmiernie potrzebna. Nasze działania mogą uratować poszkodowanemu życie. Więc nie bójmy się udzielać pomocy. Zwracajmy uwagę na fakt, że w jej obręb wchodzi także zawiadomienie pogotowia. Każda firma jest zobowiązana szkolić w tym zakresie własnych pracowników. Jest to bez wątpienia przydatna wiedza, tak samo jak szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy, która może się przydać w codziennym życiu.