Specyfika branży informatycznej, to ciągłe zainteresowanie pracodawców, fachowcami z tej profesji.

Nie tak dawne analizy z diagnozowania rynku pracy, wskazują na to, że profesjonaliści od telekomunikacji i informatyki, stanowią drugą co do wielkości, kadrę najbardziej rozchwytywanych pracowników. Większość propozycji zatrudnienia w obszarze informatycznym, dotyczy posady konstruktorów, fachowców do e-handlu, analityków, praktyków do tworzenia systemów oraz aplikacji, konsultantów, wdrożeniowców systemów i programistów oraz specjalistów od handlu towarów oraz oprogramowania. Przybywa również ofert na etat it manager. Z racji ożywienia ekonomicznego, potrzebą jest przyjmowanie odpowiednio wyedukowanej kadry, posiadającej ściśle oznaczone specjalności.

komputery

Autor: Toronto Mini Maker Faire
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne są kwalifikacje kierunkowe, znajomość języków obcych, ukończone szkolenia i posiadanie świadectw. Widoki dla praktyków branży IT są bardzo dobre – . Pomimo tego, że poprzeczka regularnie idzie w górę, pragnących objąć etat kierownika z branży IT, nie brakuje. Lidera, powinna wyróżniać autorytet i stanowczość.

Analizy dowodzą, że liderzy zajmujący wysokie stanowiska, nawet jeśli nie mają racji, są pewni, że ich opinia jest racjonalna. Od kierowników IT, wymaga się świadomości samego siebie. Muszą oni umieć nazywać swoje zalety i niedoskonałości, ażeby właściwie omijać zasadzki i zminimalizować niebezpieczeństwo poniesienia fiaska.

komputery

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Druga w wykazie jest kreatywność i kompetencja zmiany poleceń. Nie chodzi o brak zdecydowania, ale o to, żeby bezkompromisowo trzymać się obranych realizacji . Bardzo ważna jest także: pasja i wizja dotycząca tego, co się robi, korzystne nastawienie, słuchanie i wyciąganie wniosków z tego, co opisuje otoczenie, oraz indywidualizm.

Obecny kierownik branży informatycznej ma być przekonany do swoich postanowień, uosabiać określone normy, którym jest oddany. Nie powinien również bać się podejmowania niepewnych posunięć.