Słodycze dla dzieci – w jaki sposób je serwować i czy można współcześnie odnaleźć zdrowsze alternatywy przyrządzając słodkości samodzielnie?

Słodycze dla dzieci – w jaki sposób je serwować i czy można współcześnie odnaleźć zdrowsze alternatywy przyrządzając słodkości samodzielnie?

Dieta dzieci powinna być możliwie jak najbardziej zróżnicowana, gdyż tylko w takim przypadku będą im dostarczane wszystkie konieczne do odpowiedniego rozwoju elementy. Niestety, dość duża część dzieci nie chce spożywać normalnych posiłków albo cały czas domaga się słodyczy, których ilość powinna być ograniczana. Rodzice muszą wznieść się na wyżyny swojej kulinarnej kreatywności oraz serwować pociechim dania, które zachęcą je do jedzenia. Czy w takim razie można znaleźć zdrowe zamienniki dla słodyczy proponowanych w sklepach?

cukierki

Autor: Chris Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, należy tylko poszukać przepisów w Internecie. Obecnie działa naprawdę bardzo duża ilość blogów, na których można odnaleźć przydatne receptury. Przykładowo, zamiast normalnych lodów warto zmiksować ulubione owoce, dodać stosowną ilość miodu jeśli dzieci faktycznie są łasuchami i przygotowaną masę przelać do specjalnych pojemników. W tym celu można z powodzeniem wykorzystać chociażby foremki przeznaczone na babeczki. Przydatne okazują się też patyczki do lodów. Takie domowe (jonizatory wody ceny) lody będą smakowały także najbardziej wybrednym maluchom.

Przejdź na naszą nową witrynę, a tam odkryjesz fascynujący bieżący tekst (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/zelkotytopkoty/topkot/) na wybrany temat. Oczekują na Ciebie szczegółowe wiadomości.

Latem, kiedy owoce są dosyć tanie, można je przygotowywać częściej i zastępować nimi przekąski. Interesującym rozwiązaniem jest ponadto wykonanie cake pops. W tym celu niezbędne będą patyczki do lizaków (zobacz tu), na które nakłada się masę złożoną z ciasta oraz słodkiej polewy uformowaną w kulę. Masa powinna być relatywnie niewielka, by nie obciążyć nadmiernie patyczka. Sporo przepisów na smaczne cake pops można znaleźć rzecz jasna Internecie. Jest to świetna propozycja na różnego rodzaju okazje. Wystarczy je stosownie udekorować, a na pewno bardzo szybko znikną ze stołów.

Zamiast zwyczajnych jogurtów owocowych lub serków, jakie są dostępne na sklepowych półkach, maluchom można serwować własnoręcznie zrobione jogurty. Trzeba zblendować jogurt naturalny z owocami i dodatkami słodzącymi, chociażby w postaci prawdziwego miodu. Rezultaty usatysfakcjonują nawet największego niejadka. To na rodzicach leży odpowiedzialność za zdrowie dzieci, z kolei nawyki z dzieciństwa mają ogromny wpływ na późniejsze życie, w związku z tym przygotowywanie zdrowych słodyczy jest jak najbardziej wskazane.