Skorzystaj z dotacji na sprzęt budowlany

Skorzystaj z dotacji na sprzęt budowlany

Odczuwasz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz godny uwagi pomysł na własną firmę?

Odważ się na własny interes! Szczególnie, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie swej działalności – urzędy pracy oferują dotacje na rozwój działalności. A może jesteś właścicielem własnego biznesu, ale chciałbyś się bardziej rozwinąć? Fundusze unijne na rozwój firmy to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy mają cel by powołać do życia działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, jednak nie mają na ten cel odpowiednich funduszy.

Kiedy fascynuje Cię prezentowany temat, to odsyłam do strony www (https://stargres.pl/), gdyż znajdziesz tutaj wiele interesujących zagadnień w tym temacie.

Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest zrealizować przedsiębiorcom idee własnego biznesu.

Wózek widłowy w hali magazynowej

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach rynek budowlany głównie funkcjonuje na zasadzie zleceń i przetargów budowlanych. W wielu przypadkach, wymagania są bardzo wysokie, z tego powodu nie każda firma może im sprostać. Firmy takie mogą starać się o fundusze na nowy lub używany sprzęt budowlany (np. dźwigi, kruszarka, widlak, młot pneumatyczny. Gdy mówimy o sprzęcie używanym, musi posiadać odpowiednie właściwości techniczne oraz spełniać obowiązujące warunki. Możemy również wykorzystywać nasz sprzęt w czasie, kiedy nie mamy właśnie zleceń, to znaczy wypożyczać nasz sprzęt, w chwili gdy sami go nie używamy, za niższe stawki, jednak wciąż dla nas opłacalne. W ten sposób zdobędziemy fundusze np. na ratę, jeżeli nabyliśmy sprzęt na kredyt, lub jeśli pozyskaliśmy go z dotacji.

Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że samo przyznanie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia założenia w naszym przypadku firmy budowlanej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami. Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność spora liczba osób podąża tą ścieżką z przekonaniem o jego sukcesie, więc…odwagi!