Skąd uzyskać środki na rozwój firmy

Skąd uzyskać środki na rozwój firmy

Kiedy wpadniemy na pomysł na ciekawą działalność, lecz nie posiadamy środków na jego realizację możemy wykonać różnego rodzaju kroki które pozwolą nam na pozyskanie pieniędzy. Wydaje się, że jest to bardzo skomplikowane, ale to niewłaściwe podejście. Naturalnie, czasem formularz wniosku o dofinansowanie wydaje się być pisany po „chińsku”, dokumentów trzeba dołożyć bardzo wiele, ale nie ma rzeczy niemożliwych, z pewnością sobie z tym poradzimy. W jaki sposób zatem pozyskać dofinansowanie dla firmy?

Flaga Unii Europejskiej

Przede wszystkim powinniśmy pojawiać się na wszelkich imprezach przeznaczonych właśnie dla osób z ideami. Stwórzmy startup, prezentujmy się na różnego rodzaju konferencjach, spotkaniach startupów itp. Na wszystkich takich imprezach można odnaleźć wielu przedstawicieli firm, które poszukują dla siebie interesujących możliwości zainwestowania środków.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to sprawdź informacje (http://www.dokumentyniszczenie.pl/archiwizacja-dokumentow), które też są na niniejszy temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Zanim jednakże wybierzemy się na tego rodzaju spotkanie – przygotujmy się. Poczytajmy w internecie o marketingu, brandowaniu, b2b i podobnych. Prościej nam będzie zainteresować potencjalnego inwestora, kiedy poczuje on, że angażujemy się w projekt, rozplanowaliśmy rozmowy, a nie jedynie mamy pomysł i teraz czekamy z założonymi rękami na to, aż ktoś za nas go przekuje w biznes.

Szczególnie jeżeli chcemy działać w Sieci przyłóżmy się odpowiednio do negocjacji z inwestorami. Różnego rodzaju e-usługi są tak rozpowszechnione, że ewentualny inwestor (doradztwo techniczne) nie będzie tracił czasu na wysłuchiwanie nieskładnego stękania i uda się na dalsze poszukiwania bardziej wartościowych partnerów do rozmowy.

Unijne dotacje dla firm faktycznie może być trudno pozyskać. Dlatego może warto przedtem zainteresować się dofinansowaniami proponowanymi przez urzędy pracy, lub urzędy miejskie? To także jest możliwe a niewielu ludziom chce się poszukać, pojechać na rozmowy z właściwymi ludźmi i zwyczajnie zyskać dla siebie pieniądze. O dotacjach unijnych też na serwisie

Nawet jeżeli na początku nie będzie to żadna ogromna kwota, to i tak pozwoli nam czegoś dokonać. Być może uda nam się kupić konieczny sprzęt, być może otrzymamy dofinansowanie na promocję. Nie obawiajmy się również zwracać z propozycją współpracy do dużych, prężnie rozwijających się korporacji. Czasami bywa tak, że osoby stojące na czele firmy są zaganiane i nie bywają na imprezach branżowych. Dobrze jest skontaktować się z nimi odmienną drogą, zainteresować własnym projektem i swoim charakterem. To może się udać! Zawsze warto próbować.

Więcej o pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycję na