Sektor paliwowy to nie jedynie benzyna i ropa, to coś więcej

Sektor paliwowy to nie jedynie benzyna i ropa, to coś więcej

Większość ludzi po zasłyszeniu sformułowania „branża paliwowa” łączy to określenie do ledwie kilku skojarzeń słownych, jak na przykład: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Rzeczywiście jest w tym prawda ale nie cała. Można nawet powiedzieć, że to tylko wierzchołek wielkiej góry lodowej, której większość znajduje się skryta przed widokiem obserwatorów. Istotnie tak właśnie jest w kwestii tematyki paliw. Zwykły człowiek nie ma nawet pojęcia jak ogromnym arsenałem dysponują sklepy zajmujące się handlem asortymentem z tej gałęzi gospodarki.

Dystrybutor, paliwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Po pierwsze trzeba odróżnić asortyment dla konsumentów instytucjonalnych od tego przeznaczonego dla klientów indywidualnych.

Odczuwasz, że nasz tekst jest interesujący, ale chcesz kilka dodatkowych wiadomości. Nie wahaj się – najedź na ten link i kliknij po źródło (https://www.kape.gov.pl/page/biale-certyfikaty).

Przedsiębiorstwa zazwyczaj interesują się bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to droższym sprzętem. Chodzi tu na przykład o wyposażenie stacji gazowych, od wielkich zbiorników na paliwo, poprzez systemy myjące po dystrybutory paliwowe. Zainteresowanie takim sprzętem wyrażają głównie sieci zajmujące się masową sprzedażą paliw oraz wielkie zakłady przemysłowe, transportowe czy wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, które wolą we własnym zakresie zorganizować sobie kwestię dystrybucji i nawet produkcji własnego biopaliwa na potrzeby działalności przemysłowej. Zobacz tu: .

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Na drugim biegunie jest oferta skierowana do konsumenta indywidualnego, często będącego właścicielem jednego lub kilku pojazdów. Potrzeby takich konsumentów są zupełnie różne od popytu tamtych największych graczy. W tym przypadku propozycja zawiera produkty i akcesoria potrzebne do zwykłego użytkowania samochodu. Są to na przykład różnego typu filtry (więcej) paliwowe, karnisty, oleje i tym podobne. Tego typu produkty oferowane są użytkownikom aut na stacjach paliw rozprzestrzenionych na obszarze całego kraju.