Sekrety kamieni . Poznaj ich niezwykłe lecznicze właściwości

Ametyst położony na czole łagodzi migreny. Agat dodaje siły. Poznaj inne właściwości znanych kamieni szlachetnych, wykorzystaj ich energię z korzyścią dla siebie.

Pierwszy kamień ochraniający przed złymi siłami powstał z góry Talizman, i stąd wzięła się takowa nazwa. Z kolei w przypowieściach biblijnych Abraham z pomocą kamieni noszonych na szyi leczył członków swego szczepu. Natomiast starożytni kapłani nosili na napierśnikach po dwanaście kamieni. Jednym z nich zawsze był agat, który ma własności ochrony przed złym okiem jak też daje czystość myśli i skupienie słuchaczy, do jakich się przemawia.

wspaniałe oliwiny w gemeo.pl

Źródło: pixabay.com

Agat jest to jeden z najbezpieczniejszych kamieni dla ludzi. Nie musimy się na nich znać, aby korzystać z jego właściwości. Z jednej strony zapewnia ochronę. Z drugiej – nadzwyczaj mocno podwyższa energię życiową, wzmaga dążenie do sukcesu a także siły, by go osiągnąć. Polecany jest dzieciom w wieku szkolnym, gdyż dodaje im pewności siebie, wznieca mądrość wewnętrzną a także pomaga odkryć naturalne talenty. Polecany jest także paniom w ciąży bądź tym, które ją planują. Świetnie działa też jako odpromiennik. Usytuowany przed komputerem bądź telewizorem, niweluje ich niekorzystne działanie na zdrowie.

Kryształ górski jak np. ten to w najwyższym stopniu wielozadaniowy kamień, jaki można używać na przeróżne sposoby: Nosząc go na ciele – przydaje nam światła.

Jeśli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do tej strony (https://pl.babor.com/), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo interesujących Cię tematów, które są tam omówione.

Umiemy odkrywać nowe możliwości, jakie się przed nami pojawiają. Prócz tego jest to kamień, jaki nadzwyczaj silnie odblokowuje wszelkie dolegliwości ciała i psychiki. Możemy go wykorzystywać do kąpieli. Małe kamyczki kryształu wkłada się do wanny bądź niecki prysznica. Likwidują zmęczenie, ale również. Kryształowa kula kładziona na środku wnętrza wprowadza do mieszkania harmonię. Natomiast nieduże kryształki w oknie gwarantują światło jak też oczyszczają z negatywnej energii.

Ametyst – jego fiołkowa barwa przynosi ukojenie, uspokojenie. Włożony pod poduszkę przeciwdziała bezsenności. Usytuowany na czole pomiędzy brwiami łagodzi niedomagania migrenowe. Dodatkowo jest to kamień rekomendowany dla dzieci, jakie cierpią na koszmary nocne. Ogólnie ametyst niezwykle silnie oddziałuje na nasz rozwój duchowy. To też kamień biskupów (nosili go w pierścieniu) i przemiany. Ułatwia uchwycenie, czemu pewne rzeczy w sobie należy zmienić, żeby poczuć się radosnymi.

oliwiny dostępne w gemeo.pl

Oliwin. Ten szczęśliwy kamień uważany jest za znak sławy, jest to również „opiekun” uzdrowicieli. Zwiększa cierpliwość, zaufanie do siebie oraz asertywność. Sprzyja zachowaniu równowagi uczuciowej jak też pomaga uleczyć rany z przeszłości. Oliwin (oliwin dostępny w geleo.pl) dopomaga zrozumieć relacje oraz chroni przed zranieniem uczuć. Redukuje napięcie, niepokój jak też irytację. Pozwala podnieść się po cielesnych, uczuciowych oraz duchowych traumach.