Samodzielna kosmetyka włosów

Jeśli chcesz wydawać mniej pieniędzy, powinnaś sama zostać swoją stylistką. Farbowanie i modną stylizację możesz wykonać sama w domu. Wystarczy poznać kilka sprawdzonych tricków na to, jak uzyskać właściwy efekt.

W pierwszej kolejności, dobrze dobrana pielęgnacja to klucz do sukcesu. Jedwabiste włosy to oznaka ich mocnej kondycji. Postaraj się o nie właściwie dbać, by oczarowywały swoim wyglądem. Troska o kondycję włosów zaczyna się już podczas ich mycia – na włosy cienkie i delikatne. Dlatego ważne jest, jakiego szamponu używasz. Wiele dziewczyn na co dzień używa samego szamponu, rezygnując z odżywki. Takie rozwiązanie sprawdza się wówczas, gdy masz moce włosy. Jednakże należy pamiętać, że odżywka to preparat pielęgnacyjny – wzmacnia i odbudowuje zniszczone włosy.

Kliknij bez obaw ten link i użyj źródła (screenmed.pl/analizatory/), aby poznać większą ilość danych na opisywany tutaj temat – one również Cię zainteresują.

Jeśli nie masz zamiaru myciu włosow poświęcać aż tyle czasu, możesz zastosować odżywkę w płynie, której nie trzeba spłukiwać wodą. Wystarczy przeczesać włosy grubym grzebieniem.

Po drugie, jeśli jesteś fanką gładkich fryzur, wcale nie musisz prostować włosów u fryzjera.

kosmetyki SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Włosy najprościej wygładzisz za pomocą prostownicy, zwłaszcza jeśli są z natury kręcone. Możesz też użyć ceramicznej szczotki do włosów. Modelowanie szczotką zajmie nieco więcej czasu, ale nie uszkodzisz w ten sposób struktury włosa. Jeśli masz włosy przesuszone, to raczej stosuj kosmetyki, które chronią przez szkodliwym wpływem gorąca. Zazwyczaj do modelowania długich włosów powinno się użyć spłaszczonej szczotki, natomiast do krótszych – okrągłej.

W ofercie producentów kosmetyków wyszukasz także profesjonalne farby do włosów, przykładowo farba wella z serii color touch. Farbowanie w salonie fryzjerskim zazwyczaj sporo kosztuje, jeśli więc chciałabyś zaoszczędzić, możesz pójść do najbliższego Rossmana. Nowoczesne farby do włosów mają wiele odcieni, są również wzbogacone substancjami pielęgnacyjnymi.

Jeśli spojrzałeś na opublikowane w tym serwisie teksty, to ponadto zerknij na opracowanie (http://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/), które także prawdopodobnie przykuje Twoją uwagę.

Odżywiają włosy, nabłyszczają, jednak pod warunkiem, że nie będziesz farbować włosów częściej niż co 4 – 6 tygodni. Jeśli nie jesteś pewna, czy wybrałaś dobry kolor, zawsze zamiast farby możesz zastosować szampon koloryzujący, który po kilku tygodniach wypłucze się. Nie zapomnij jednak, by po farbowaniu koniecznie używać dobrej odżywki, która odpowiednio nawilży włosy i pozwoli ci dłużej cieszyć się pięknym kolorem.