Samochód na własność, czy ? Czy należy korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Samochód na własność, czy ? Czy należy korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Rozmyślasz o wyjeździe na urlop, a nie jesteś właścicielem samochodu? Nie lubisz stać w pociągu jadąc na drugi koniec kraju? Nie chcesz| tracić masy pieniędzy na kupno swoich czterech kółek? Może należy przymierzyć się do oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje wyspecjalizowanych firm, które trudnią się wypożyczaniem samochodów. W ich ofercie figurują zarówno małe, miejskie auta kompaktowe, nieco większe hatchbacki, rodzinne kombi, jak również auta sportowe czy ekskluzywne limuzyny.

Jeśli chcesz poznać studiowany w tym miejscu temat, to kliknij tu oraz zdobądź pomocne informacje (http://www.wakacyjnywynajem.pl/noclegi/czarnogora/.typ/3) również w analogicznym serwisie.

Wybór jest duży i każdy odnajdzie pojazd, który najlepiej będzie dopasowany do jego kryteriów (kliknij tutaj).

Żeby zasiąść za kółkiem jednego z oferowanych przez wypożyczalnię samochodu, musimy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się też z złożeniem kaucji. Niekiedy wypożyczalnie dokładają do rachunku dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami otwarcia biura, czy dopisaniem drugiego kierowcy.
wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wnikliwie zorientować się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy możemy poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy zdefiniowanego ograniczenia kilometrów na dobę, albo czy po zakończeniu użytkowania samochodu nie musimy udać się na myjnię i posprzątać w środku. Powinno się też zwrócić uwagę na to, że na ogół auto, które otrzymujemy jest zatankowane do pełna. Przy zwracaniu go do wypożyczalni my też musimy oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym zapomnimy, możemy tak narazić się na dodatkowe koszty.
czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wyłącznie praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam szansę, by usiąść za kierownicą efektownych samochodów za fragment ich rynkowej ceny. Na parkingach firm bowiem znajdziemy także sportowe modele świetnych marek, z mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można chociaż przez dzień poczuć się, jak kierowca rajdowy, czy zamożny biznesmen w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie realizowanie marzeń jest tym, co nas popycha do przodu.