Rzeczywistą siłę oddziaływania coacha możemy odczuć po paru dobrych pytaniach wywołujących przewrót w głowie i sercu.

Coaching może dotyczyć niemalże każdego tematu społecznego: bliskich, pracy, zdrowia, związków przyjacielskich, więzi z ludźmi, stanu psychicznego. W najczęściej stosowanej formie, coaching to dialog dwóch osób: coacha i petenta. Takie rozmowy są nazywane sesją i mogą trwać od jednej do parunastu godzin. Petenci korzystają ze wsparcia coacha, gdy mają jakiś problem, któremu nie potrafią podołać. Lub kiedy pragną zrealizować plan a nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Jednym słowem, kiedy pragną dokonać zmiany. Odnalezienie najtrafniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez zadawanie mu adekwatnych zagadnień.

uczestnicy podczas szkolenia

Autor: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim, ustala się proces coachingu. Podczas sesji, coach naprowadza, ułatwia klientowi przyjrzeć się sytuacji z innej perspektywy. Główną pracę wykonuje klient – osoba, która chce zrealizować zmiany. To w efekcie ona jest odpowiedzialna za końcowy wynik, to znaczy wykonanie zamierzeń, wyselekcjonowanych przez siebie, jako kluczowe do rozstrzygnięcia zmartwienia lub do osiągnięcia celu. Zadaniem coacha jest także zadbanie o bezpieczną atmosferę, w której klient zechce podyskutować o różnych tematach .Działalność coaching, jest raczej świeżym przedsięwzięciem. W kraju nie ma jeszcze stosownych norm prawnych porządkujących wymagania dotyczące zawodu coach.

Spotkanie biznesowe

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Coachem może zostać każdy. Daje to sporo szans ale może być też pewnym zagrożeniem. Z jednej strony każdy szkolenie, może stać się podstawą do rozpoczęcia pracy w zawodzie coacha. Równolegle, brak regulacji może sprawić, że na rynku pojawią się ludzie bez kwalifikacji, doświadczenia lub realizujące całkowicie nie właściwe działania, a nazywające je biznes coachingiem.

Zainteresowała Cię prezentowana w tym poście tematyka? W takim wypadku kliknij ten link i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów na stronie (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozwod-warszawa.html)!

Wyspecjalizowana kadra trenerów coachingu jest w stanie nauczyć nas: pogłębiania samowiedzy, budowania swoich dobrych stron. Nauczyć udzielania informacji zwrotnych, oglądania swojego stylu zawierania i utrzymywania więzi. Dopomoże w zbudowaniu postawy otwartości na innych i nabierania dystansu do siebie i swojego zachowania.