Rynek pracy w Szczecinie

Rynek pracy w Szczecinie

Szczecin. Miasto z ogromnym potencjałem i możliwościami. Miasto związane z zagranicą. Otwarte na nieszablonowe pomysły i inwestycje. Gospodarka Szczecina, dzięki portowi jest ściśle związana z drogą morską i proponuje swe usługi armatorom z wielu krajów. Czy mając tak wielkie możliwości miasto może narzekać na brak pracy? Może. Fakt, wskaźnik bezrobocia coraz bardziej opada, lecz Urząd Miasta nie zamierza się poddawać.

Wojewódzki Urząd Pracy aranżuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to np. kwalifikacyjne kursy zawodowe lub staże, które są atrakcyjnym projektem opierającym się na zdobywaniu umiejętności praktycznych. (Oferta: praca (zobacz klauzula cv) chemik) Ponadto, pracodawca w chwili, kiedy potrzebuje pracownika w wielu przypadkach swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, jaką wcześniej miał okazję poznać. O stażystów zabiegają zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. Rok temu takie osoby ukończyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych. Urząd Pracy zapewnia także dofinansowanie na rozpoczęcie działalności.

praca jako chemik

Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

Dowodem na to działanie są wszelakie salony kosmetologiczne czy działalności związane z usługami leczniczymi. Jest to ciekawa inicjatywa szczególnie wśród turystów zza granicy.
Gdzie czekają na nas miejsca pracy? Zacznijmy od stron w sieci. Najprościej będzie wpisać tekst określający nasze wymagania np.: oferty pracy Szczecin, praca chemik – a istnieją spore szanse, że szczęście się do nas uśmiechnie.

Duże miasta, charakteryzuje dobrze rozwinięta gastronomia i miejsca noclegowe, tym bardziej, że miasto dysponuje portem lotniczym. Restauracje, hotele nieustannie poszukują aktywnych pracowników, którzy z entuzjazmem oraz pasją poświęcą się obowiązkom wyznaczonym im w nowym miejscu pracy. (Zobacz też oferty pracy logopeda)
Gama możliwości związana ze stanowiskami pracy w Szczecinie niesie ze sobą duży potencjał. Czy miasto postawi na rozbudowę gospodarki wodnej, czy skupi się na w turystyce i rozbuduje infrastrukturę żeglarską, zapewne przyjdzie się nam o tym za pewien czas przekonać.