Rynek nieruchomości w obliczu kryzysu

Rynek nieruchomości w obliczu kryzysu

Polski rynek nieruchomości nie uchronił się przed światowym kryzysem gospodarczym z 2007 roku. Podniesienie przez banki wymogów kredytowych i wzrost cen materiałów budowlanych spowodowało zmniejszenie popytu na nieruchomości. W ostatnich latach uwarunkowania zmieniły się na lepsze a ilość zapytań w wyszukiwarkach np. „mieszkania Warszawa” wzrosła jednak czy możemy ze spokojem spoglądać w przyszłość?

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Polski rynek nieruchomości systematycznie odradza się po załamaniu w 2007 roku i aktualnie znajduje się w bez wątpienia lepszej kondycji. Chłonność rynku systematycznie wzrasta. W czasach niepewności związanej z utrzymaniem się na stanowisku coraz częściej ludzie powołują do życia własne firmy tworząc w ten sposób popyt na lokale biurowe i handlowe. Po zastoju z okresu między latami 2008-2009 również inwestorzy zagraniczni zaczęli od nowa angażować swoje środki na rynku. W największych polskich miastach agencje nieruchomości nie tylko obserwują wzrosty sprzedaży biur, ale też można zauważyć wzrastające zainteresowanie wynajmem. Już w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2011 roku ilość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych osiągnęła poziom z całego roku 2010.

Niekiedy trudno jest odnaleźć istotnie unikalne źródło, więc jeśli zafrapował Cię omawiany tekst, to śmiało kliknij ten link!

Podobnie rozwija się rynek mieszkań. Problemy banków wywołały zmniejszenie zaufania do tych instytucji czyniąc inwestycje w nieruchomości interesującą możliwością lokaty oszczędności. Ponadto niezmiennie mimo kryzysu rosnąca stopa życia w naszym kraju powoduje utrzymanie dosyć dobrego poziomu popytu na mieszkania szczególnie w większych miastach. Firmy oferujące nieruchomości (https://www.omeganieruchomosci.pl/www.omeganieruchomosci.pl) również coraz efektywniej potrafią wytypować najistotniejsze wymagania ludzi i dobierać do nich swoje projekty.

Jeśli chodzi o aktywność inwestorów, agencji pośrednictwa i kupujących na rynku nieruchomości Warszawa jest pewnym liderem chociaż ilość nowych projektów budowlanych oraz zawieranych transakcji rośnie we wszystkich większych miastach w Polsce. Jeśli sytuacja gospodarcza w kraju oraz na świecie nie pogorszy się w najbliższym czasie można będzie oczekiwać dobrego roku 2012 dla rynku nieruchomości.

Jeżeli budujesz dom więcej informacji można znaleźć na stronie Bud.