Różne modele węży do ogrodu

Różne modele węży do ogrodu

Ktokolwiek kto ma ogród musi się zaopatrzyć w wąż ogrodowy. Upraszcza on nie tylko ich podlewanie, ale również płukanie nawierzchni dróżek, tarasu i mebli ogrodowych.
sklepy proponują sporo rozmaitych typów węży.

wąż ogrodowy

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Są estetycznie skonstruowane, kolorowe, przyciągają wzrok. Ale wizerunek to nie wyznacznik, którym powinno się kierować przy jego doborze. Wąż ogrodowy musi być komfortowy w użytkowaniu i odporny na uszkodzenia. W ofercie sklepów są węże stworzone z rozmaitych surowców. Te tańsze zbudowane są z jednej, bądź dwóch warstw tworzywa syntetycznego. Z kolei stworzone ze sztucznego kauczuku są lekkie, giętkie i nadzwyczaj komfortowe w użyciu. Te najlepszej jakości wyprodukowane z kilku warstw materiału są dodatkowo wzmocnione oplotem z włókien poliestrowych, bądź tekstylnych. Są odporne na defekty, nie skręcają się i nie załamują. Materiał, z jakiego są produkowane, nie włączają szkodliwych produktów, nie niszczeje pod działaniem małej i dużej temperatury, oraz promieni UV. Z ogromnej propozycji sklepów jest możliwość także wyselekcjonować węże zraszające, jakie są płaskie, z dwoma, lub trzema komorami i z niewielkimi otworkami na całej rozciągłości. Jest możliwość je układać otworkami do dołu, w takim przypadku woda sączy się wprost na ziemię, albo otworkami do góry, wówczas tryska, zraszając pobliskie rośliny. Węże zwilżające sporządzone są z porowatego surowca, dzięki czemu zwilżają glebę pod roślinami pomału, jednak ciągle.

Do większych ogrodów sprawdzą się także bębny, wózki, albo nosidełka do węży ogrodowych. Doskonale usprawniają pracę, albowiem wąż zwija się prosto i bez wysiłku za pomocą korby, a w niektórych modelach dzieje się to automatycznie.