Rozmowa kwalifikacyjna jako pewna forma autoprezentacji

Rozmowa kwalifikacyjna jako pewna forma autoprezentacji

Zaproszenie na rozmowę wstępną znamionuje, że nasze CV i list motywacyjny zaciekawiły przyszłego chlebodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to miarodajna postać autoprezentacji, dlatego warto się do tego przygotować.

Przez swoje zachowanie w toku naboru demonstrujemy, jak radzimy sobie w stresie, czy jesteśmy życzliwi i towarzyscy. Rekrutację ma prawo wykonywać osoba z działu osobowego, czy też ewentualny bezpośredni kierownik. W mniejszej firmie może to być nawet sam dyrektor. Strój zaświadcza o człowieku. Jeśli na rozmowę kwalifikacyjną włożysz granatowy garnitur, albo garsonkę z przed lat, możesz być potraktowany jak ktoś, kto nie wyrósł jeszcze ze szkolnych lat i nie jest gotowy do podjęcia pracy.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, gdzie wyszukasz szczegółowe artykuły – wejdź w link jaki pit 36 czy 37.

Psychologowie akcentują, że w stosunkach interpersonalnych, również podczas naborów, liczy się początkowe wrażenie, a ubiór jest oczywiście fragmentem wywierania wrażenia. Rozmowa (dowiedz się więcej) rekrutacyjna wymaga, ażeby wyglądać schludnie, jednak nie warto rezygnować z drobnych, charakterystycznych dla siebie fragmentów – doczytaj www.happyhr.pl/spolecznosc.

pracownik nie bojący się wyzwań podczas pierwszej pracy

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Bransoleta z zagranicznej podróży, lub oryginalne klipsy zdołają spowodować, że pozostaniesz lepiej zapamiętany, potrafią być też pretekstem do rozmowy o pasji rozmówcy, a to stale działa na korzyść. W toku naborów nie bagatelizuj pytania o pozazawodowe zamiłowania. One objawiają, czy kandydat jest zajmującym człowiekiem, czy jest kreatywny, czy swobodnie nawiązuje znajomości, czy nie boi się wyzwań.Student, czy też absolwent nie posiada jeszcze wielkiego doświadczenia zawodowego, zwłaszcza kiedy ma to być pierwsza praca. Rozmowa kwalifikacyjna to sposobność do lepszego poznania kandydata. Możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu pociąga za sobą osiągnięcie informacji z zakresu biegłości międzyludzkich, również autoprezentacji pretendenta.

Może Cię też zainteresować – http://happyhr.pl/spolecznosc/forum/rekrutacja/rozmowa-kwalifikacyjna|http://happyhr.pl/spolecznosc/forum/rekrutacja/pisanie-dobrego-cv”>http://happyhr.pl/spolecznosc/forum/rekrutacja/pisanie-dobrego-cv|http://happyhr.pl/spolecznosc/forum/rekrutacja/referencje”>http://happyhr.pl/spolecznosc/forum/rekrutacja/referencje}

Jest to również możliwość do zidentyfikowania oczekiwań pieniężnych pretendenta, także poziomu motywowań do rozwoju. Nawet najprzyzwoiciej sporządzone CV i list motywacyjny nie zastąpią szczerego kontaktu i poznania osoby pretendenta. Toteż tak istotne jest jak najlepsze przygotowanie do spotkania rekrutacyjnego.