Rozliczenie ze Skarbówką w 2016

Rozliczenie ze Skarbówką w 2016

Polska jest państwem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o przeciętnym Nowaku każdy posiada zobowiązania wobec kraju wiążące się z wypełnianiem wielu dokumentów. Do takich należy też rozliczenie się z Urzędem Skarbowym.

W nadchodzącym 2016 roku czeka nas następne rozliczenie – pity 2016. W nowym roku ma być nam jeszcze łatwiej. Ma powstać internetowa platforma podatkowa, na której będziemy mogli dostać odpowiedzi na każde z nurtujących nas pytań i oczywiście nadal many możliwość rozliczenia się online z Urzędem Skarbowym. W sieci dostępne są również specjalne programy – więcej tutaj. A dobrze byłoby wziąć pod uwagę elektroniczne złożenie zeznania podatkowego, bo w ten sposób oszczędzamy czas jak i pozwalamy oszczędzić czas urzędników.

Pit na 2016 rok

dokumenty na biurku

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zbliża się termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym zaczynamy się zastanawiać, czy przypadkiem nic nie zmieniło się w prawie podatkowym i czy musimy coś wiedzieć. Jeżeli nie chcielibyśmy, żeby pity 2016 spędzały nam sen z powiek najlepiej wybrać się do Urzędu Skarbowego i wszystkiego się dowiedzieć. A, jeżeli przyniesiemy wszystkie konieczne dokumenty uda nam się wraz z pracownikiem w Urzędzie Skarbowym natychmiast wypełnić nasze zeznanie podatkowe.

Osoby, które po raz pierwszy ogółem muszą uzupełnić takie deklaracje mają często wiele obaw. Jednak prawda jest taka, że do każdego PIT-u możemy wziąć książeczkę, z instrukcją krok po kroku jak wszystko rozliczać.

Czy podnoszony wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź do oferty (http://kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku-warszawa/) oraz przeczytaj informacje, w które obfituje inny portal.

Warto spróbować samemu to ogarnąć zamiast panikować. Bo wiele osób idzie na łatwiznę i oddaje wszystko księgowej, bo nie chce dostać kar za pomylenie się. Ale na początku dostaniemy upomnienie i możliwość korekty. Nikt od razu nie będzie ukaże nas finansowo. Każdy może się pomylić, ale jeśli się postaramy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej to na sto procent damy radę. A jeszcze skuteczniejszym wyjściem, niż wizyta w urzędzie, będzie właściwa aplikacja online ().