Rodzaje kantorów

Rodzaje kantorów

Kantory to placówki, w których potencjalni klienci mogą wymienić pieniądze na dowolny, konieczny im w danym czasie środek płatniczy. Obecnie każdy interesant ma sposobność wyboru pomiędzy kantorem stacjonarnym a kantorem online. Czym się różnią?

kantor w centrum handlowym

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszy jest fakt, iż do kantoru stacjonarnego idziemy osobiście. Interesant nie musi się obawiać, że pieniądze, które chce zamienić, nagle znikną – gotówka zamieniana jest w bezpieczny sposób. Poza tym kantor kantor Zielona Góra tradycyjny jest bardzo łatwo dostępny. W dużych miejscowościach można wyszukać co najmniej kilkanaście kantorów. Jeżeli chcemy je szybko znaleźć, należy wpisać w Google właściwe hasło, np. „kantor Wrocław”. Obok kantorów przechodzimy w drodze do pracy, na spacerze czy podczas zakupów. Musimy tylko wejść do jednego z nich i zrealizować stosowną transakcję. Jeśli kilka kantorów znajduje się blisko siebie, można zweryfikować, jaki jest obecnie np. kurs euro w kantorze, by wybrać najbardziej opłacalną opcję. Rozbieżności nie powinny być znaczące. Kursy walut udostępnione są na tablicach z kursami. Należy dodać, iż w kantorach stacjonarnych powinniśmy mieć na uwadze spread w wysokości ok. kilku procent (). Jeżeli chcemy zamienić większą gotówkę, możemy liczyć na lepszy kurs.

Nie są przy tym konieczne żadne formalności. Jeżeli z kolei chodzi o kantory online, klienci niekiedy boją się dokonywać w nich transakcji, gdyz nie ufają metodom ich działania i niepokoją się o utratę swoich funduszy. Jednak powoli się to zmienia, przede wszystkim z tej racji, że spread jest tutaj o wiele mniejszy aniżeli w przypadku kantorów tradycyjnych. Interesanci mogą odczuwać różnicę zwłaszcza, jeżeli zamieniają większe sumy. Drugą bezsprzeczną zaletą kantorów internetowych jest wygoda transakcji. Klienci chcący dokonać transakcji nie muszą wychodzić z domu, a cała operacja odbywa się za pomocą paru kliknięć na stosownej stronie internetowej. Poza tym kantory internetowe są otwarte 7 dni w tygodniu przez 24/h. Należy jednak wspomnieć, iż niekiedy konieczne jest posiadanie konta walutowego.Znając różnice między kantorami stacjonarnymi a kantorami online łatwiej będzie nam podjąć decyzję, którą opcję wybrać. Najistotniejsze to zrealizować korzystną transakcję i w szybki sposób zamienić gotówkę na potrzebną walutę.