Rodzaje kantorów

Rodzaje kantorów

Kantory to placówki, w których potencjalni klienci mogą wymienić pieniądze na dowolny, konieczny im w danym czasie środek płatniczy. Obecnie każdy interesant ma sposobność wyboru pomiędzy kantorem stacjonarnym a kantorem online. Czym się różnią?

kantor w centrum handlowym

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszy jest fakt, iż do kantoru stacjonarnego idziemy osobiście. Interesant nie musi się obawiać, że pieniądze, które chce zamienić, nagle znikną – gotówka zamieniana jest w bezpieczny sposób. Poza tym kantor tradycyjny jest bardzo łatwo dostępny. W dużych miejscowościach można wyszukać co najmniej kilkanaście kantorów.

Jeśli sądzisz, że ten tekst ma niesamowicie intrygujące informacje, to wejdź na oryginalny serwis, który także Cię pochłonie kompletnie.

Jeżeli chcemy je szybko znaleźć, należy wpisać w Google właściwe hasło, np. „kantor Wrocław”. Obok kantorów przechodzimy w drodze do pracy, na spacerze czy podczas zakupów. Musimy tylko wejść do jednego z nich i zrealizować stosowną transakcję. Jeśli kilka kantorów znajduje się blisko siebie, można zweryfikować, jaki jest obecnie np. kurs euro w kantorze, by wybrać najbardziej opłacalną opcję. Rozbieżności nie powinny być znaczące. Kursy walut udostępnione są na tablicach z kursami. Należy dodać, iż w kantorach stacjonarnych powinniśmy mieć na uwadze spread w wysokości ok. kilku procent (). Jeżeli chcemy zamienić większą gotówkę, możemy liczyć na lepszy kurs.

Nie są przy tym konieczne żadne formalności. Jeżeli z kolei chodzi o kantory online, klienci niekiedy boją się dokonywać w nich transakcji, gdyz nie ufają metodom ich działania i niepokoją się o utratę swoich funduszy. Jednak powoli się to zmienia, przede wszystkim z tej racji, że spread jest tutaj o wiele mniejszy aniżeli w przypadku kantorów tradycyjnych. Interesanci mogą odczuwać różnicę zwłaszcza, jeżeli zamieniają większe sumy.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tu.

Drugą bezsprzeczną zaletą kantorów internetowych jest wygoda transakcji. Klienci chcący dokonać transakcji nie muszą wychodzić z domu, a cała operacja odbywa się za pomocą paru kliknięć na stosownej stronie internetowej. Poza tym kantory internetowe są otwarte 7 dni w tygodniu przez 24/h. Należy jednak wspomnieć, iż niekiedy konieczne jest posiadanie konta walutowego.Znając różnice między kantorami stacjonarnymi a kantorami online łatwiej będzie nam podjąć decyzję, którą opcję wybrać. Najistotniejsze to zrealizować korzystną transakcję i w szybki sposób zamienić gotówkę na potrzebną walutę.