Robienie porządków to dobry sposób na to czy jesteś konsekwentny

Istnieją takie zajęcia, które zmuszają nas większej stanowczości i systematyczności. Można do tej grupy zaliczyć wiele codziennych czynności: sprzątanie, wychowanie potomka, dieta, trening i tak dalej. W każdej z wymienionych rzeczy liczy się powtarzalność oraz zachowanie swego rodzaju dyscypliny, która pozwala na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Na przykład sprzątanie. Załóżmy, iż robimy to, jak większość Polaków, w dzień wolny. Doprowadzamy do porządku wtedy nasze okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemyparkiet mopem, korzystamy z dużej ilości innych pojemników, w których jest odpowiedni środek, na różnego rodzaju brudy: toaletowe, kuchenne czy te w naszym pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy robić porządki systematycznie, bo jeśli nie dopatrzymy tego obowiązku choć raz, zagubimy swój rytm, a zwykły obowiązek bezsensownie urośnie i będzie straszył swoją wielkością.Następny przykład jest z tym większych obowiązków – wychowywanie dziecka. Tutaj najpewniej dopuszczamy się wielu błędów. Jeśli nie będziemy też do końca konsekwentni, nasza pociecha na pewno zrobi z tego pożytek. Należy natomiast wziąć poprawkę, iż przecież dziecko to żywe stworzenie, nie da się jego wychowania porównać do normalnego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie tylko wojskowym porządkiem i sumiennością, ale musimy doliczyć także czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję opryskiwacze do wody.

Przestrzeganie diety jest za to bardzo łatwe, ale tylko w teorii. Jedz tyle i tyle, o tych porach, nie jedz do snu, unikaj słodyczy… Wszystko w teorii wygląda znakomicie, lecz kiedy przychodzi, co, do czego wtedy dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest dyscyplina w temacie trzymania się diety. Jest to niekończąca się walka o nasze marzenia o idealnej sylwetce, jest to walka z czymś czego nie widać, lecz także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy z własną psychiką, ze swoimi nawykami jedzeniowymi, to tak jakby zmienić część własnej osoby. Nie jest to łatwe.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Na sam koniec taki oto przykład – trening, jest właściwie porównywalny do przestrzegania diety, ale tylko pozornie. W przypadku diety musimy zmienić przyzwyczajenia kulinarne, lecz kiedy trenujemy zmianie ulega coś jeszcze. Jedzenie owszem, bo skoro trenujemy nie możemy napychać się niezdrowym jedzeniem, równocześnie jednak musimy zmienić… nas samych. I to jest chyba w tym najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i pracy nad sobą za wszelką cenę. Zwykły obowiązek zmienia się tu w ciągła walkę, ale warto do niej stanąć.https://www.cpsens.pl/ (sprawdź to)Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. solidne myjki okienne.