Relaksujące oddziaływanie gorących termoforów

Relaksujące oddziaływanie gorących termoforów

Nadchodzi zimna pogoda i dużo osób zaczyna rozglądać się za ciepłymi strojami. Jednak na chłodne dni przyda się nie tylko ciepła czapka i rękawiczki.

Najbardziej przydadzą się grzejące dodatki, a to może być termofor.
W handlu są tradycyjne termofory wodne, termofory z wkładem żelowym, termofory elektryczne, również suche termofory. Termofor gumowy wypełniany jest gorącą wodą. Można go nabyć w przeróżnego typu osłonkach. Jest natomiast ryzyko wyciekania gorącej wody. Termofor elektryczny jest na tyle praktyczny, że jest możliwość dostosowywać ciepłotę. Z kolei termofor żelowy zapełniony jest osobliwym, wkładem z żelu, który można podgrzewać nawet w mikrofalówce.

Kliknij na odnośnik płyty z plexi, on przedstawi Ci wątek, który Cię właśnie zafascynował. Zobacz artykuł, posiadający interesujące dane.

Żel można również schłodzić, żeby posłużył jako zimny kompres na stłuczenia i siniaki. Suchy termofor napełniony jest pestkami wiśni. Jest bardzo bezpieczny, ekologiczny. Długo podtrzymuje temperaturę i przystosowuje się do kształtu sylwetki. Grzeje się go w kuchence mikrofalowe, albo piekarniku. Nie ma ryzyka porażenia prądem, czy poparzenia od gorącej wody, w związku z tym jest zalecany również dla najmłodszych. Termofory potrafią również służyć do wspierania kuracji przy bólach brzucha, kręgosłupa, czy stawów. Ciepłe okłady na brzuszek oddziałują wspomagająco przy kolce u małych dzieci i bobasów.

problem

Autor: Miele
Źródło: Miele
Termofor z reguły zabiera się ze sobą do łóżka, jak nie lubimy zimą wchodzić do zimnej pościeli. Gorące termofory działają odprężająco i relaksująco, przez co pomagają w zasypianiu.

W handlu dostępne są także wersje mini w formie szczególnych ogrzewaczy, jakie pozwalają na ogrzanie zmarzniętych dłoni, lub nóg.