Reklama zewnętrzna – najistotniejszy jest target

Chcąc reklamować przedsiębiorstwo za pośrednictwem wielkich billboardów, powinieneś najpierw przemyśleć, do kogo będziesz kierować teksty reklamowe. To kluczowe działanie w czasie układania efektywnej strategii reklamowej firmy.

Reklama na ulicach

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

To oczywiste, że innego typu tekst reklamowy adresuje się do studentów, a inny do osób w podeszłym wieku. Ważne jest również miejsce, w którym montuje się plakaty – do innego rodzaju ludzi dotrzesz, gdy zamontujesz billboardy w Dąbrowie Górniczej, a do innego, gdy zainstalujesz swoje billboardy w Płocku.

Nie wahaj się! Jeżeli zaintrygowały Cię przeczytane treści, to zapewne bieżąca publikacja (http://na-technology.pl/) na ów temat również Cię przyciągnie. Przejrzyj tekst na ten temat.

W różnych obszarach Polski mieszkają inni ludzie – odznaczający się odmienny potrzebami, percepcją oraz, co bardzo istotne, różnymi zdolnościami finansowymi.

Jeśli prowadzisz działalność, która działa na obszarze całego kraju, musisz umieszczać billboardy w każdym regionie. Kluczowe jest dopasowanie targetu dla treści promocyjnych – kiedy pragniesz zdobyć klientów z małych miejscowości, możesz stawiać przeważnie na billboardy w Rzeszowie itp..

Jeżeli komunikat ma dostać się do mieszkańców sporych miast, niezbędne okażą się billboardy w Zielonej Górze i innych znaczących miastach. W metropoliach rozsądnie jest montować billboardy koło eleganckich deptaków, po których chodzi najczęściej wielu tubylców. Kluczowe jest to, by jak największa liczba ludzi ujrzała twoje billboardy.

Zamierzając zwrócić uwagę na dany produkt ludzi, którzy odznaczają się wysokim stopniem religijności, powinieneś instalować billboardy w rejonie świątyń i punktów pątniczych. Najoczywistszym punktem w Polsce są rzecz jasna billboardy w Częstochowie – co roku do Miasta Świętej Wieży przyjeżdżają rzesze pielgrzymów, którzy pragną ujrzeć sławetny obraz Najświętszej Marii Panny ulokowany w klasztorze na Jasnej Górze. Możesz także umieszczać billboardy w rejonie wielkiej świątyni w Licheniu.