Realizacja projektów z PRINCE2

Realizacja projektów z PRINCE2

PRINCE2 – dużo osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym zna tą nazwę przynajmniej ze słyszenia. Jednak nie wszyscy wiedzą czym tak właściwie jest PRINCE2? Z jakiego powodu dobrze jest przejść szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcieli byście Państwo znaleźć odpowiedzi na to oraz inne dotyczące tej kwestii pytania zapraszam do przeczytania poniższego tekstu.

Co to jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, czyli Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do sterowania projektami bazującym na procesach, które w szybki sposób można dopasować do subiektywnych potrzeb firmy. Definiuje szczegółowo siedem procesów najwyższego szczebla, które również dzielą się na pod procesy.

Każdy etap realizacji projektu jest szczegółowo rozplanowany oraz przeanalizowany co korzystnie wpływa na efekt finalny. Jest to metodyka będąca polecanym standardem w krajach należących do Unii Europejskiej stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej, choć równie chętnie stosowanym w działalnościach prywatnych. Warto również wiedzieć, iż program jest wdrażany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Dlaczego warto wdrożyć PRINCE2 w swoim przedsiębiorstwie?– Planowane rozpoczęcie, przebieg i zakończenie projektu w sposób kontrolowany i zorganizowany, – Przejrzysty podział ról, obowiązków oraz odpowiedzialności.- Tok projektu jest kierowany stałym powracaniem do nadrzędnego celu projektu nazywanym w metodyce ‚uzasadnieniem biznesowym’- Angażowanie głównego kierownictwa projektu jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, kluczowe decyzje, istotne zmiany, itp.

Zobacz tu, sprawdź ofertę pożyczki pod zastaw nieruchomości warszawa naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo atrakcyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

– Zagwarantowanie wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia problemów, – Automatyczna kontrola jakichkolwiek odchyleń od planu, Odpowiednie zorganizowanie komunikacji,- Pomimo tego, iż analiza wymagań np. z nie jest wprost definiowana przez PRINCE2, w razie straty projektu możemy szybko określić winnego.

Jak szukać?

Najodpowiedniejszą drogą do odszukania kursów PRINCE2 jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie słowa-klucze, przykładowo: szkolenia prince2 lub też prince2 egzamin i po chwili wyświetlą się adresy wielu stron oferujących wprowadzenie Państwa w metodykę PRICE2. Cena tego typu szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 PLN.