Pupil w domu: co jest konieczne, by zwierzak był zdrowy i pełen sił?

Pupil w domu: co jest konieczne, by zwierzak był zdrowy i pełen sił?

Niemało osób decyduje się na wzięcie do domu czworonoga. Najchętniej wybierane są bez wątpienia psy i koty, które w naszych domach hodowane są najczęściej. Bez względu na to, czy wybieramy psa lub kota, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że czworonóg nie jest rzeczą. Wymaga odpowiedniej troski, dobrej karmy, wizyt u specjalisty z zakresu weterynarii.

Opieka nad kotkiem i psem to przede wszystkim odpowiednio dobrana karma. Aktualnie w sprzedaży znajdują się ogromne ilości zarówno karmy suchej, jak też mokrej. Trzeba pamiętać, że małe zwierzaki mają odmienne wymagania co do pożywienia niż dorosłe. Z tego powodu dla kociąt czy szczeniąt powinno się kupować inną karmę niż dla zwierzaków już dorosłych. Jeśli chodzi o młode zwierzaki naprawdę dobre produkty kupić można między innymi w gabinetach weterynaryjnych.

Nie warto decydować się na zakup tego typu specyfików w zwykłych sklepach. Witaminy dla psa (polecamy ortopedyczne legowisko dla psa Dog Design) oraz kota pochodzące od weterynarza, nawet w internecie, to gwarancja tego, że są to produkty doskonałej jakości, które dostarczają czworonogom wszystkich potrzebnych składników odżywczych. W przypadku szczeniaków i kociąt bardzo duże znaczenie ma witamina D, która chroni przed krzywieniem się łap.

kot w kuwecie

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto podejmuje decyzję o przygarnięciu kociaka musi pamiętać o regularnym kupowaniu żwirku. Z kotkiem nie trzeba wychodzić na dwór – trzeba tylko zapewnić mu kuwetę wypełnioną piaskiem lub żwirkiem. Żwirek jest rozwiązaniem dużo lepszym. Najlepiej sprawdza się żwirek dla kota benek, który jest naprawdę wydajny.

Wprawdzie żwirek silikonowy dla kota nie kosztuje mało, ale wystarcza naprawdę na bardzo długo, a jednocześnie rewelacyjnie pochłania trudny do zniesienia zapach w domu. W sklepach dostępny jest także żwirek drewniany, który jest prawdziwym hitem ostatnich lat. Jest to żwirek najbardziej ekologiczny spośród wszystkich aktualnie dostępnych. Bez obaw można go nawet wyrzucać do WC, nie zastanawiając się nad tym, czy muszla się zapcha.

Sprawdź ten link – są tam zbliżone treści, więc to źródło (https://www.zooglobe.pl/pol_m_Psy_Karmy-dla-psow_Karma-dla-psa-hipoalergiczna-1655.html) prezentowanej kwestii na pewno również będzie warte Twojego zainteresowania.

To żwirek najlepszy dla miłośników ekologicznych rozwiązań.