Przygotowania pojazdu do zimy należy rozpocząć od dokładnego skontrolowania stanu jakości kół oraz opon

Przygotowania pojazdu do zimy należy rozpocząć od dokładnego skontrolowania stanu jakości kół oraz opon

Koło w pojeździe to fundamentalna jego część. Czy zwrócimy uwagę na obłą kierownicę, czy wspomnimy o przysłowiowych czterech kołach. Szczególnie ważne dla właściciela pojazdu samochodowego jest właściwe przygotowanie busa na nadchodzącą zimę, aby, nawet gdy spadnie intensywny śnieg, pojazd dobrze trzymał się śliskiej powierzchni drogi.

Warsztat samochodowy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Takie zabiegi oznaczają nierzadko dłuższą wizytę u zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego (osobiście korzystam z usług – Każdy z pewnością będzie pamiętał o tym, że wymiana opon jest obligatoryjna, ale poza tym dobrze byłoby zweryfikować inne, kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa punkty, takie jak: geometria kół, gatunek płynu do spryskiwaczy, stan założonego ogumienia, zbieżność kół itp.

Opony zimowe są bezwarunkowo potrzebne każdemu taksówkarzowi, niezależnie od zakopiańskich prognoz pogody czy planowanej długości tras.

Jeżeli zaciekawiła Cię tego typu kwestia, bez wahania przeczytaj też to unikalne źródło (https://www.artemed.pl/rehabilitacja/metody-terapii-manualnej/mckenzie/), gdyż przeczytasz tam niezwykle atrakcyjne wiadomości.

W każdej chwili musimy być pewni, że wyjedziemy pod każdą górkę, a w naszym pojeździe będziemy czuć się bezpiecznie i nie stworzymy zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Panom wymiana opon zajmuje niewiele czasu, najwyżej godzinę. Natomiast przedstawicielki płci pięknej z zasady nie podejmują się wykonywać samodzielnie takiego bojowego zadania.

Jeżeli uważasz, że w tym tekście są warte uwagi wiadomości, to przeczytaj też inne szczegółowe opracowanie (www.polmedico.pl/) tej tematyki. Tam także znajdziesz interesujące zagadnienia.

Zazwyczaj proszą o pomoc mężów albo jadą do sąsiedniego warsztatu samochodowego.

opona w czerwonym samochodzie

Autor: Schen
Źródło: http://www.flickr.com
Geometria kół i ich zbieżność to dwa podobne zagadnienia. W tych dwóch przypadkach mechanicy skontrolują, czy koła w pojeździe są prawidłowo ustawione. Wszelkie nieprawidłowości powodują szybsze niszczenie się opon oraz zagrażają bezpieczeństwu na drodze wojewódzkiej. Przyczepność samochodu na ośnieżonej nawierzchni nie poprawią żadne używane obecnie systemy ABS, jeśli parametry rozstawień kół znajdą się poza obowiązującą normą.

Doskonała przyczepność podczas podróży będzie szczególnie konieczna w czasie sylwestrowych wojaży. Zimą raczej udajemy się w góry, gdzie sceneria z choinkami w tle najlepiej łączy się z karnawałowymi balami. Pokonywanie ostrych, górskich zakrętów w trudnych warunkach pogodowych wymaga od taksówkarza niedościgłych umiejętności i doskonale przygotowanego do podróży pojazdu. Nic dziwnego, że środowisko kojarzone z motoryzacją, począwszy od instruktorów nauki jazdy, a zakończywszy na kierowcach rajdowych, co sezon przypomina o odpowiednim wyposażeniu pojazdu i ciągłym doskonaleniu umiejętności kierowców.

Więcej na ten temat –