Przygotowania do postępowania rozwodowego

Przygotowania do postępowania rozwodowego

Zapewne nigdy sprawa o rozwód nie jest łatwa – jednakowoż takie jest życie! Jeśli małżonkowie myślą, że wspólne małżeństwo już nie jest OK, separacja oraz rozwód są najbardziej odpowiednimi rozwiązaniami. W szczególności czymś wielce ważnym jest to by nie zapomnieć, iż brak rozdzielności majątkowej powoduje, że jeżeli małżonek weźmie kredyt, lecz nie będzie go spłacał, to druga strona najzwyczajniej w świecie będzie miała znaczne problemy finansowe. Czyli można powiedzieć, iż rozwód to bardzo często wybawienie.

Co z dziećmi? Rozwody są niemal zawsze niesamowicie trudne, lecz w szczególności problem jest dostrzegalny, jeśli w rachubę wchodzą właśnie najmłodsi. Jeśli rodzice będą chcieli zawalczyć o prawo (prawnik pomoc frankowiczom) do wychowania, kłopot będzie niewyobrażalny. I dlatego wielce ważne jest to by jednak postarać się sprawić, że małżonkowie wspólnie dojdą do porozumienia.

prawo

Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężkie to, ponieważ bardzo często na spokojnie można powiedzieć, iż małżonkowie całkowicie się nienawidzą, lecz sensownie myślący rodziciele pewnie dojdą nareszcie do porozumienia…

A majątek? Tutaj jest dużo ciężej – można śmiało powiedzieć, że bardzo często adwokaci zarabiają bardzo duże pieniądze na takich sprawach. Skoro ludzie często nie potrafią się porozumieć o błahostki, ciężko myśleć, iż akurat sprawa o majątek (sprawdź program do inwentaryzacji majątku) będzie prosta (). Choć i to nie jest jakaś reguła: przykładowo jeśli małżonkowie niemal niczego nie posiadają, niejako z automatu odpadają wszelkie problemy. To zależy od kilku kwestii.

Prawo jest niemal dla wszystkich mocno skomplikowane – czyli to doskonale pokazuje, że taki małżonek, który całkowicie nie posiada prawnego wykształcenia, a pewnie tak w istocie jest, powinien z całą pewnością porozglądać się za kancelarią prawną. Nierzadko doradztwo prawne kancelarii jest niemal ostatnią deską ratunku. Polacy powinni wiedzieć, iż chyba w każdym przypadku jest tak, że jeżeli chce się coś dużego ugrać, np. zdobyć nieruchomość czy oszczędności, należy skorzystać z pomocy porządnego prawnika. Miejmy jednak nadzieję, iż dosłownie każdy to wszystko wie.