Przez jaki czas trzeba składować różne biurowe akta?

Przez jaki czas trzeba składować różne biurowe akta?

W dowolnej firmie powinien panować porządek i nie idzie tu o to, że powinno być w każdym miejscu posprzątane. Trzeba dbać o to, żeby ład istniał również w księgowości i w dziale zleceń oraz we wszystkich wydziałach w spółce.
Istotne jest, aby dokumenty sprawnie obiegały w korporacji przez działy, których dotyczą.

buty

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu rachunkowość posiada wszystkie faktury. Dział odpowiadający za zlecenia, posiada ogólną dokumentację dotyczącą nabywanych przedmiotów albo świadczeń.

Naprawdę przypadł Ci do gustu ten post? Szalenie nas to cieszy. W takim razie namawiamy do następnych tekstów – po prostu wejdź w link (http://www.bazalt.pl/).

Obieg dokumentów w spółce powinien się odbywać sprawnie. To właśnie głównie od tego zależy jakość świadczeń proponowanych przez dane przedsiębiorstwo. Ważne jest, aby wszyscy członkowie personelu w korporacji przestrzegali pewnych reguł, przykładowo zapisywali akta w jednym docelowym miejscu czy dodawali termin do nazwy dokumentów. Jest to konieczne, żeby zachować prządek w dokumentacji biurowej. Ważne jest także, aby członkowie personelu robili kopie dokumentów – to okaże się bardzo potrzebne w przypadku zaginięcia.

pieluchy

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Aby nie zajmować miejsca przedawnionymi już papierami, warto wiedzieć, przez jaki czas należałoby przechowywać wszystkie dokumenty. Dokumentację księgową zatem rejestry VAT, dokumenty sprzedaży i kupna należy składować przez okres pięciu lat.

Ekscytujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie lampy light prestige, którą tu odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Dokumentację powiązaną z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych należałoby składować zgodnie z ustawą także przez okres pięciu lat od dnia ich oddania w formie dokumentu pisemnego lub komputerowego. Obowiązek magazynowania dokumentacji kadrowej wynika z kodeksu zatrudnienia.

Jak to powinno wynikać z jego zawartości, zwierzchnik jest zobligowany do magazynowania dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych w warunkach nie grożących uszkodzeniem lub zniszczeniem.