Przeszkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej powinien przejść każdy

Przeszkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej powinien przejść każdy

Chociaż nie myślimy zapewne, że w dniu jutrzejszym będziemy zobowiązani uratować komuś życie, to rzeczywistość jest taka, iż najzupełniej nie wiemy co jest w stanie przynieść jutro. Czyli to znaczy, że należałby szczegółowo sprawdzić swoje zdolności dotyczące pierwszej pomocy.

Musimy zapamiętać, iż tylko człowiek, który umie pomóc komuś w potrzebie jest tak naprawdę może powiedzieć o sobie, że jest doskonale przystosowany do życia. Wiadoma sprawa: zachodzi nierzadko tak zwany efekt wyparcia, czyli i tak nie uważamy, iż będzie w ogóle potrzeba wspomożenia swojego sąsiada, kumpla z pracy czy uczestnika ruchu. Zapamiętajmy, że zasadniczo pierwsza pomoc powinna być bardziej powszechnym zagadnieniem.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko powiedzieć, iż w akurat polskich szkołach wszyscy uczniowie są uczeni udzielania pierwszej pomocy. Niby trochę lekcji na lekcji PO w sumie jest, ale to zbyt mało. Zresztą nauka w szkołach często błyskawicznie odlatuje nam z umysłu. Zatem nawet jeżeli w liceum wiedzieliśmy dosłownie wszystko odnośnie udzielania pierwszej pomocy, to już pewnie po maturze wszystkiego zdążyliśmy zapomnieć. To stosunkowo częsty proceder, zatem przypomnijmy sobie jak wygląda udzielanie pomocy, a pewnie zwiększymy tak jakby własną użyteczność jako człowiek. Przecież nie chcielibyśmy zostawić nawet nieznajomego w potrzebie…

W popularnym serwisie Youtube można natrafić na interesujące filmiki, gdzie dokładnie zostało objaśnione to jak należy pomagać innym osobom. Prawda jest taka, że tak czy siak tylko porządne przeszkolenie jest w stanie dać doskonałe wyniki. A więc to znaczy, iż jeżeli dosyć często jest tak, że gdzieś jest organizowane szkolenie kurs pierwszej pomocy z pierwszej pomocy, najzwyczajniej w świecie warto się na taki kurs zapisać np. na .

Ten świat byłby o wiele fajniejszym miejscem, gdyby autentycznie wszyscy pełnoletni ludzie bardzo dobrze orientowali się w jaki sposób pomagać potrzebującym. W sumie sporo osób zbyt wcześnie odeszło z tego świata wyłącznie z takiej przyczyny, że ktoś nie mógł umiejętnie udzielić im pomocy. To jednoznacznie ukazuje, iż należy znać zasady udzielania pierwszej pomocy.