Przeróżne modele rodzicielstwa – a który z nich Ty popierasz? Jaki będziesz w przyszłości dla swoich pociech?

W obecnych czasach nawet pociechy mają na co dzień niemało obowiązków. Pół dnia są w szkole, a w ciągu drugiej połowy odrabiają prace domowe, uczą się, pomagają rodzicom. Tak właściwie niewiele im zostaje wolnego czasu, a jeśli już go mają to ewentualnie w ferie albo wakacje. Z tej racji ogromna liczba rodziców stoi przed dylematem – czy interweniować w to, jak ich dzieci spędzają swój wolny czas? Spróbować na to wpłynąć? Stanowiska bywają naprawdę rozmaite.

rodzice

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Jedni są niesłychanie ambitni. Chcą, by ich dzieci stałe się kształciły, uczyły czegoś nowego.czytaj także wyposażenie spa wyposażenie spaKupują dla nich programy edukacyjne, zapisują na liczne zajęcia dodatkowe – językowe, sportowe oraz inne. Naprawdę wcześnie dbają o przyszłość zawodową swoich pociech. Chcą, by były one niezwykłe, odróżniały się spośród rówieśników zarówno wiedzą, jak i inteligencją. Mogą zakupić także specjalistyczne sprzęty pomagające przy nauczaniu, takie jak projektory, aby tylko przekonać pociechę do nabywania nowych wiadomości oraz zdolności.Inni znowu stawiają na rozwój, ale wyłącznie jeżeli sam zainteresowany także tego chce. Zapisują swoje pociechy na takie zajęcia, które są zgodne z zainteresowaniami oraz zdolnościami maluszka .

zabawki

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Również mogą sporo inwestować, jeśli dostrzegają, iż programy muzyczne mogą być pożyteczne w edukacji ich dziecka, to je zakupują. Nie dają się jednak zwariować, pozostawiają uczniowi odrobinę luzu, wychodząc z założenia, iż czeka go jeszcze całe życie pełne przeróżnych obowiązków. Zabiegają, by odnalazł się czas na wszystko – tak samo naukę, jak też zabawę.Jeszcze inni mają nad wyraz swobodne podejście. Myślą, że dzieciństwo to najpiękniejszy czas w życiu człowieka, który powinno się spędzić zupełnie beztrosko.

Jeżeli masz możliwość uzyskać inne dane na omawiany temat, to skorzystaj z tego i wejdź na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj na stronie.

Wydawanie dużych pieniędzy na drogie programy lub też gadżety takie jak Przypuszczają, iż jeżeli ich pociecha ma do czegoś skłonności, to prędzej lub później sama będzie iść w danym kierunku. Na pewno każda z grup ma trochę racji. Która najwięcej – ciężko osądzić. To kwestia indywidualna, która zależy od osobowości i ambicji – tak samo dorosłego, jak i dziecka.