Prowadzisz własną firmę? Niewątpliwie zainteresuje Cię program, który posłuży Ci do szybkiego wystawiania faktur.

Prowadzisz własną firmę? Niewątpliwie zainteresuje Cię program, który posłuży Ci do szybkiego wystawiania faktur.

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej działalności to kategorycznie nie bułka z masłem – nie da się zaprzeczyć, że zazwyczaj właściciele niewielkich firm muszą się znać praktycznie na wszystkim i robić mnóstwo rzeczy osobiście. Jeśli prowadzisz własną działalność, wtedy świetnie wiesz, o czym mówimy. Czas, kiedy firma nie jest jeszcze na tyle wielka, aby móc zatrudnić wielu pracowników, jest niewątpliwie wielce ciężkim czasem dla osób, które zdecydowały się na prowadzenie swojego biznesu.

faktura

Autor: Patrik Tschudin
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z największych problemów, z którymi muszą zmierzyć się właściciele takich niewielkich firm, jest niewątpliwie wystawianie faktur (zobacz elektroniczna księga przychodów i rozchodów) oraz prowadzenie księgowości. Najczęściej nie znamy się najlepiej na wszystkich przepisach podatkowych, a w dodatku zatrudnienie księgowego lub przekazanie rachunkowości do biura rachunkowego powoduje naprawdę spore koszty. Wiele właścicieli takich niedużych firm radzi sobie osobiście, jednak nie da się ukryć, że jest to bardzo trudne, a na dodatek praktycznie każdy błąd może skończyć się karą finansową ze strony urzędu skarbowego.

Co zatem zrobić w wypadku, kiedy nie znasz się za bardzo na wystawianiu faktur na firmę, a na dodatek nie stać się na zatrudnienie księgowego? W takich sytuacjach niezłym pomysłem może być korzystanie z pomocy aplikacji do generowania faktur online – . Jeżeli zastanawiasz się właśnie, jaki program do wystawiania faktur będzie najlepszy, wówczas zdecydowanie możemy polecić Ci programy w internecie. Założenie konta zajmuje zaledwie parę minut, a następnie możesz mieć dostęp do całej historii Twoich rachunków online, z dowolnego urządzenia podpiętego do internetu.

e-faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej polecany jest niewątpliwie program – digital mailroom do faktur VAT – , które równocześnie najtrudniej jest zrobić samemu. W takich aplikacjach do fakturowania zwykle masz dostęp do kilkudziesięciu wzorów faktur, które niemalże wyczerpują wszelkie możliwości. Dostęp do takich programów zazwyczaj nie kosztuje zbyt wiele – dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować, bo bardzo pomogą w procesie prowadzenia działalności. Na pewno zapłacisz za nie znacznie mniej niż za zaangażowanie do firmy księgowej.