Projekt oraz koszty utworzenia przyłącza gazowego

Projekt oraz koszty utworzenia przyłącza gazowego

Aby stać się szczęśliwym nabywcą gazu, trzeba, spełnić całą listę wymagań ściśle wyznaczonych poprzez jego dostawcę i przepisy prawa energetycznego i budowlanego.
Wykonanie gazowego przyłącza może potrwać do pół roku, dlatego warto rozpocząć starania stosownie wcześniej.

Radzimy, co musi mieścić projekt (https://nklim.design/portfolio/projekt-biura-architektonicznego/) przyłącza. Projekt przyłącza gazowego musi zostać wykonany poprzez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania instalacji wewnętrznych oraz zewnętrznych. Jeżeli sami zajmujemy się załatwianiem wszelakich formalności, możemy zwrócić się do gazowni o wskazanie takowej osoby. Takim sposobem przeważnie udaje się uniknąć potencjalnych problemów z potwierdzeniem projektu przez gazownię. Jeżeli gaz ma być doprowadzony do domku, w jakim przedtem nie założono gazowej instalacji, projekt musi obejmować swoim zakresem przyłącze gazowe jak także wewnętrzną instalację . Jeżeli przebieg kanałów oraz punktu odbioru gazu w domku zostały zaznaczone w planie architektoniczno-budowlanym, wystarczy zrobić jedynie projekt (projektowanie wnętrz Łódź) przyłącza.
fotograf weselny

Autor: Tree Media & Extensions Rahul de Cunha
Źródło: http://www.flickr.com

Projektant gazowej instalacji jest zobowiązany do spełnienia wymogów stawianych poprzez dostawcę gazu, wskazanych w „Warunkach przyłączenia do gazowej sieci”. Roboty można powierzyć firmie posiadającej licencję gazowni, która zajmie się całością robót – od rozbudowy sieci, przez zrealizowanie przyłącza i instalacji na terenie posiadłości, aż po rozprowadzenie kanałów w domu.

Zakłady gazownicze posiadają listy licencjonowanych podwykonawców uprawomocnionych do prowadzenia robót przy sieci gazowej. Do zrobienia instalacji na posesji jak też w domku możemy też wybrać firmę z rejestru prowadzonego przez zakład gazowniczy.