Programy typu motywacyjnego – a więc, w jaki sposób zachęcić klienta do częstszego kupowania w naszym sklepiku

Programy typu motywacyjnego – a więc, w jaki sposób zachęcić klienta do częstszego kupowania w naszym sklepiku

Z pewnością zakupując przez sieć internetową, nie jeden raz trafiłeś wewnątrz jakimś sklepie na słówka „program lojalnościowy”. Czy rozmyślałeś nad tym, co to tak naprawdę bywa? Na pewno, szczególnie, że natrafiłeś na te konkretne słówka nie jeden tylko setki razu, nie jedynie na Polskich stronach, ale i na tych z zagranicy, gdzie przebrzmiewa trochę inaczej, jednak ma te samiutkie znaczenie.

sala weselna

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com
pokoje

Źródło: pixabay.com
Jaki bywa sens takich programików? Po co one istnieją? Tego wszystkiego po dowiadujesz się z naszego nowiutkiego felietonu!
Programy lojalnościowe, które to też możemy nazwać jako programy motywacyjne, bywają to tak naprawdę legalne i ciekawe sposoby, by zachęcić nas – klientów, do bardziej częstego zakupowania wewnątrz jakimś sklepie w sieci. W uzależnieniu od stronki internetowej – jej głównej tematyki, czy też po prostu ogólnikowego zamysłu jej administratora, program typu lojalnościowego w każdym miejscu wygląda inaczej, chociaż od czasu do czasu możemy natrafić na jego bardzo podobny „wydźwięk” na kilku stronach, nawet i wcale ze sobą nie powiązanych.

Jeśli zafascynował Cię niniejszy artykuł, to odwiedź odnośnik (https://www.nyloncoffee.pl/fotografia-reklamowa-produktowa) a tam oczekują na Ciebie materiały godne zainteresowania. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony!

Programy motywacyjne tego typu, przydają nam – jeżeli kupujemy pierwszy raz, lub jesteśmy stałymi klientami (nie napomykając o tym, że jesteśmy zapisani do tak zwanego „Newslettera”) – możność uzyskania rabatów na następne zakupy, albo wygrać jakiegoś typu nagrody.

Jeśli szukasz dodatkowych informacji na prezentowany wątek, to kliknij tu – ta oryginalna treść (https://pieczatki.pl/grojec/) posiada podobne tematy!

Najmocniej popularnym typem programu lojalnościowego, jest możliwość zbierania punktów na konkretnej stronie, które potem możemy wymienić na rożne gadżety, rabaty, a czasem nawet i samiutki asortyment sklepiku.

Punkty dostajemy zazwyczaj przy zamówieniach, dzięki temu, jeśli na coś starczy nam punktów, możemy to zamienić (punkty wtedy bywają odejmowane) oraz za darmo dostaniemy to wraz z następną paczuszką.