Programy dla stałych klientów doskonałą reklamą działalności

Programy dla stałych klientów doskonałą reklamą działalności

Dziś w szeroko pojętej sprzedaży dostępnych jest mnóstwo towarów albo też usług, które bywają do siebie bardzo podobne, iż konsumenci czują się zdezorientowani. Niejednokrotnie przestają oni zwracać uwagę na to jakiej firmy produkty kupują, co sprawia niemały kłopot osobom odpowiedzialnym za sprzedaż właśnie. Należy bowiem opracować przynoszącą spodziewane efekty strategię, która wypromuje dany towar ale jednocześnie nie będzie bardzo droga.

Karta, motywacja

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Fundusze zainwestowane w ten sposób powinny się zwrócić oraz wygenerować kolejne, najlepiej wysokie zyski. Zadanie to nie należy rzecz jasna do najłatwiejszych, lecz z pewnością jest możliwe do zrealizowania. Trzeba jedynie dokładnie poznać zachowania potencjalnego konsumenta, zobaczyszktóry sięga po dane towary żeby określić co może go przyciągnąć do wybranej marki. Sprawdź co to marketing relacji

Dobrze jest w takim przypadku pochylić się nad często w ostatnich latach stosowanym pomysłem jakim jest program lojalnościowy. Tenże rodzaj budowania trwałych więzi z konkretnymi klientami przynosi naprawdę fantastyczne rezultaty, przy jednoczesnym zredukowaniu dużych kosztów na pozostałe sposoby promocji. Jak się bowiem okazuje osoby biorące udział w którymkolwiek programie lojalnościowym rzeczywiście częściej sięgają po produkty albo – www.prtime.pl/szkolenia/?lang=pl – usługi danej firmy. A jak na pewno każdy biznesmen wie, stali klienci są niezwykle cennym kapitałem jeśli chodzi o sprzedaż. Dlatego też, dobrze jest się zaznajomić z tym tematem i poważnie rozważyć możliwość wdrożenia tego rozwiązania.

Wśród najbardziej popularnych przedsięwzięć takiego rodzaju jest z pewnością program lojalnościowy, który opiera się na nagradzaniu klientów punktami za zakup towarów albo usług danej firmy. Pozyskane w tenże sposób punkty są w późniejszym czasie wymieniane na przeróżnego typu nagrody. Teraz już niezwykle wiele klientów czerpie korzyści przynajmniej z jednego takiego programu dla stałych klientów. Może to być na pewno układ, który odpowiada każdej ze stron transakcji. Klient otrzymuje bowiem znany już towar, który spełnia jego oczekiwania i pozyskuje ekstra korzyści. Sprzedający z kolei podtrzymuje w miarę stałą sprzedaż swych towarów i usług, nie wydając przy tym sporych funduszy na ich reklamowanie.

Więcej na