Prince2, jako program pomnażania skuteczności zarządzania projektami

Prince2, jako program pomnażania skuteczności zarządzania projektami

Organizacje wdrażające technikę Prince2, odnoszą spore pożytki. Prince2, ceniona jest dzisiaj za wiodące narzędzie kierowania projektami. I jednocześnie na tyle całościowa, że można ją użyć w każdym projekcie, niezależnie od rozmiarów i rodzaju projektu, organizacji oraz lokalizacji. W Polsce Prince2 najczęściej jest wymagany przy projektach z pieniędzy rządowych albo związanych z dopłatami unijnymi. Jest to dość początkująca metodyka i niewiele instytucji proponuje w tym temacie kursy.

Projekt

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszym świecie, podstawowym sprawdzianem dla instytucji, w podobny sposób sektora publicznego jak i prywatnego, jest w głównej mierze utrzymanie aktualnej działalności biznesowej nakierowanej na zyskowność. Ponadto przedsiębiorstwo musi troszczyć się o najwyższą jakość produktów. Powinna troszczyć się o dobre relacje z klientami.

Zobacz, co znajdziesz w najświeższym tekście. Te informacje też na pewno będą dla Ciebie niebanalne, ponieważ prezentują pokrewną problematykę.

Ważne zadanie to zdobycie i utrzymanie zaufania rynku.

Równoległą drogą są takie działania biznesowe, które pozwolą przetrwać i konkurować z innymi organizacjami. Biznesmen musi nabrać rutyny i, spoglądając do przodu, rozpoczynać takie postanowienia o wprowadzeniu zmian aby wyniki tych dokonań były dla określonej firmy jak najkorzystniejsze. Uczestnicząc w kursie możemy posiąść doświadczenie w zakresie stosowania sprawdzonych umiejętności w projektach. Liczba osób posiadających kwalifikacje w ramach metodologii Prince2, z roku na rok rośnie. Staje się istotnym elementem posiadającym oddziaływanie na skuteczną realizację projektów.

Taka osoba, która pragnie zagwarantować sobie osiągnięcie racjonalnych i efektywnych wyników przy wdrażaniu projektów, jest niezastąpiona w każdej spółce. Zwykle warsztaty opierają się na doświadczeniach zaczerpniętych z setek projektów oraz mądrości praktycznej zarządów projektów, komisji projektowych, pracowników nauki, nauczycieli i konsultantów.

Z Prince2 powinny skorzystać osoby, które pragną zwiększyć swoje zdolności menedżera w organizacji projektami oraz poszerzyć swoje szanse na rynku pracy. Są dwie kwalifikacje Prince2 i każda z nich wymaga zdania adekwatnego zestawu pytań. Jeżeli decydujemy się na warsztaty z Prince2 egzamin zaliczamy na finiszu kursu. Jeżeli natomiast, chcemy nauczyć się do certyfikacji samemu, egzamin trzeba zdawać w ośrodku kwalifikacyjnym.