Prezentacja – a więc, kolejny temacik który pochodzi z wnętrza cyklu „co to dokładnie bywa?” i „z jaką rzeczą to coś się je?”

Prezentacja – a więc, kolejny temacik który pochodzi z wnętrza cyklu „co to dokładnie bywa?” i „z jaką rzeczą to coś się je?”

Dawno temu słówko „prezentacja”, znaczyło tylko jedno, gdyż istniała go Tylko jedna postać – postać występowania publicznego, wewnątrz którym osoba prezentująca (prelegent) opowiada słuchaczom konkretną rzecz, albo jakiegoś typu na przykład problem – przedstawiając to wewnątrz jak najmocniej przystępny oraz przyswajalny metodę.

Jednakże jak to łatwo się domyśleć, nie każdy człowiek od razu wszystko łapie, więc wraz z biegiem postępu czasu formy prezentacji także „ewoluowały”. Jak bardzo? Zaraz się tej rzeczy po dowiadujesz!
modele

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com

materiał
Przekazywanie innym osobom informacji, zarówno na temat jakiejś rzeczy, jak i kogoś, odbywa się od samiutkiego początku ludzkości – wpierw wewnątrz formie mówionej (czyli przekazywanej „z wnętrza ust do ust”), by później przejść na formę pisaną, aby na końcu połączyć obie te postacie za pomocą najlepszego dotychczasowego wynalazku ludzkości: Komputera. Prezentacje robione na komputerze są to tak nazywane „prezentacje multimedialne” – istnieje możliwość w nich zawrzeć wszyściutko co potrzebujemy w prezentacji: wszyściutkie informacje pisemne, oraz wypowiedziane, okraszone odpowiednimi ilustracjami, które to pomogą nam wspanialej przedstawić daną rzecz lub osobę. Pośród najmocniej popularnych programów komputerowych, w których tworzone są tego typu prezentacje, to bez wątpienia program pochodzący ze środka naszego dobrze znanego Microsofta, który to nazywa się najzwyczajniej: PowerPoint.

Jest to program płatny, jednak jak do tej konkretnej pory bywa także bezkonkurencyjny dla innych programów, tak samo płatnych jak również niepłatnych programików przeznaczonych do tworzenia tego typu prezentacji.