Potrzebujesz porady przy wypełnieniu PIT-u?

Wraz z nadejściem nowego roku, miliony Polaków czeka złożenie w urzędzie skarbowym zeznania rocznego za 2015 rok. Termin złożenia formularza PIT wszyscy znamy, jednak spora część Polaków zostawia ten obowiązek na ostatnią chwilę. Z tej przyczyny, gubimy się w tabelkach, mylimy pojęcia, a nierzadko miewamy problem z wyborem samego formularza PIT.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie wystarczy nam jeden formularz, lecz bywają sytuacje w których oprócz trzech zasadniczych PIT-ów musimy złożyć również kilka załączników. Przykładem może być PIT 28, przeznaczony dla osób fizycznych, które uzyskały dochody z najmu lub dzierżawy. O tym, że załącznikami do PIT 28 mogą być PIT-28A czy PIT-28B możemy dowiedzieć się z portalów podatkowych, których podstawowym założeniem jest wspieranie podatników w prawidłowych wypełnianiu PIT-ów. Portal podatkowy – pit, zawiera informacje dotyczące składania podatków, ale również pozwala na składanie formularzy za pomocą internetu. Do skorzystania z tego rozwiązania, przekonuje Polaków co roku Ministerstwo Finansów. Złożenie PIT przez internet jest najprostszą metodą wypełnienia oraz dostarczenia deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego, co też zauważa coraz liczniejsza rzesza podatników. Darmowe programy do rozliczania PIT-ów za pomocą internetu są na tyle proste w obsłudze, iż poradzi sobie z nim nawet podatnik, który na co dzień nie obsługuje komputera. W razie niejasności, na każdym etapie wypełniania zeznania podatkowego za rok ubiegły możemy uzyskać podpowiedzi, jak krok po kroku korzystać z formularzy interaktywnych.

rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Aby wypełnić PIT, musimy tylko być użytkownikiem sieci i postępować krok po kroku z objaśnioną na stronie instrukcją. Przejrzyste menu upraszcza rozliczenie bez obaw o to, że nie zostaną uwzględnione ważne informacje, które w właściwie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny – PIT 2016. Portal podatkowy umożliwia dostęp do złożonej deklaracji 24 godziny na dobę w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie. Aby sprawdzić status własnego zeznania podatkowego, wystarczy jedynie zarejestrować się w serwisie. Nic prostszego.