Potrzebne materiały do nauczania

Jeżeli mowa o edukacji, to każdy mniej więcej wie w jaki sposób ona wygląda. Nie zawsze jesteśmy zachwyceni tym, jakie informacje uzyskujemy w szkole i najczęściej niewiele z tego wszystkiego pamiętamy.

Sala konferencyjna, zespół budynków Grupy Edukacja

Autor: synergy-trainings.pl
Źródło: synergy-trainings.pl
Tak, więc dobrze byłoby zacząć korzystać z takiego rodzaju metod uczenia, które docierałyby w stu procentach do osoby, która się uczy. Gdy dorośliśmy i idziemy na jakiekolwiek szkolenie wtedy zupełnie inaczej myślimy o nauce i o wiele łatwiej nam ona przychodzi. Ostatnimi czasy świetną metodą szkoleniową są gry symulacyjne szkoleniowe. Dzięki temu, że angażują one osobę uczącą się w działanie prowadzą do tego, że konkretna osoba naprawdę jest w stanie pojąć wszystko prędzej i z większą skutecznością wszystko zapada jej w pamięci. Tego typu gry mają pobudzić osobę będącą na szkoleniu i pokazać jej konkretnie, jak dane sprawy należy załatwiać. To najlepsza z możliwych metod, dająca możliwość przyswojenia wiedzy i co ważne kursanci nie są tak zestresowani. A gier symulacyjnych szkoleniowych jest bardzo wiele, są one dopasowane do wielu szkoleń.

Metody na rozwiązywanie trudnych sytuacji

szkolenie

Autor: BCcampus_News
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś najważniejsze jest kreatywne podejście do trudnych sytuacji. Pracodawcy poszukują ludzi, którzy zdają sobie sprawę z tego, z czym wiąże się twórcze rozwiązywanie problemów. Sztampowe rozwiązania w obecnych czasach nie wchodzą w grę. Dlatego wykorzystuje się m.in.http://www.poltrading.com.pl/ (http://poltrading.com.pl/)z gry symulacyjne, które powinny pokazać reakcje wybranych osób na daną sytuację. Gry te są również bardzo dobrą opcją na różnego typu szkolenia.

Pozawalają zmienić sposób widzenia różnych ludzi. Warto pomyśleć o szkoleniu z grami symulacyjnymi swoim pracownikom. Gry tego typu poruszają całkiem inne obszary działania mózgu niż normalne szkolenia miękie. Co jest w stanie wzbudzić w pracownikach kreatywność. Powinniśmy, więc o tym pomyśleć. Czasem pracownicy posiadają w sobie jakieś opory, które udaje im się porzucić w czasie gry. Bo wydaje im się, że to dobra zabawa. A każdy dobrze wie, że najlepsza nauka jest właśnie przez zabawę, bez względu na to w jakim wieku jesteśmy, najlepiej taki sposób przekazu trafia do ludzi. Dzięki grom łatwiej przyswaja się wiedzę i przez dłuższy czas można wszystko spamiętać.