Posiadam firmę i wybieram się na urlop macierzyński

Posiadam firmę i wybieram się na urlop macierzyński

Jeszcze całkiem niedawno przyszłe mamy organizowały własną działalność gospodarczą i to faktycznie sporo mam tak robiło. Czemu? Bo potem były im wypłacane bardzo duże pieniądze. Jednak trcohe się pozmieniało w normach prawnych, jeśli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Obecnie pieniądze, jakie dostaje świeżo upieczona matka, która posiada działalność gospodarczą, są o dużo niższe. Zasiłek macierzyński to już nie jest parę tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
W 2015 roku ważny jest czas, w którym składki były uiszczane i kwota tych składek (sprawdź szczegóły). Najistotniejsze zasiłki macierzyńskie dostają te kobiety, które przez rok uiszczały najwyższe kwoty, w innym przypadku wszystko jest przeliczone podług specjalnych norm, przez co zasiłek macierzyński jest o wiele niższy niż we wcześniejszych latach.

Zakładanie własnej firmy
Jeśli chcielibyśmy prowadzić swoją działalność gospodarczą to musimy po pierwsze mieć genialny pomysł. Obecnie nie możemy pomyśleć o następnej zwyczajnej kawiarni, czy księgarni. W dzisiejszych czasach należy posiadać pomysł na to, w jaki sposób się odróżniać na tle konkurencji. A kiedy mamy już pomysł i zrobiliśmy biznes plan, albo jakąkolwiek prognozę działań, to powinniśmy, po prostu, założyć firmę.

Jednak w Polsce kwestia jak założyć własną firmę, jest czymś normalnym. Bo co z tego, że zdaje nam się, że nasz pomysł jest świetny, skoro wychodzi, że nie jesteśmy w stanie przekonać do tego zamysłu banku, a nie mamy innego pomysłu na zdobycie pieniędzy. Co wtedy, czy wtedy również powinniśmy myśleć o tym, żeby założyć firmę. Czy może powinniśmy mieć już założoną firmę, by wtedy móc iść do banku.

Ale, jeśli bank nie będzie chciał udzielić nam pożyczki, to, po, co mamy ogółem zakładać działalność gospodarczą. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najistotniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze całe mnóstwo. Niestety, jeśli nie rozpoczniemy stawiać kroku za krokiem, to nie będziemy wiedzieli w jaki sposób to będzie dokładnie w naszej konkretnej sytuacji.

Oczywiście w Urzędach wszystko należy wypełniać według pewnego szablonu, ale cała reszta jest zależna jedynie od naszej pomysłowości. Dobrze porozmawiać z właścicielami innych firm, w jaki sposób otwierali własne firmy, na jakich zasadach najlepiej funkcjonować.

Jeżeli fascynuje Cię tego rodzaju tematyka, zerknij na źródło (https://www.stojakireklamowe.pl/category/slupki-przemyslowe-10m) w tamtym miejscu zawarte również Cię bardzo zaintryguje. Nie czekaj zatem i kliknij tu!

To pomoże nam poznać rynek i damy radę znaleźć najlepszą opcję dla nas przynajmniej na początku. Więcej na .