Porządny kamieniarz zdecydowanie nie może być zbyt tani!

Porządny kamieniarz zdecydowanie nie może być zbyt tani!

Cmentarze w naszym kraju są ładne – chociaż zapewne niektórzy dosyć sceptycznie podchodzą do nowoczesnych nagrobków. Cóż, nie we wszystkich przypadkach widziane przez nas nagrobki charakteryzują się niepowtarzalnym pięknem, lecz i tak chodzenie po cmentarzach, szczególnie w listopadzie, ma swój niepowtarzalny urok. Zapamiętajmy, że jeśli nie mamy zbyt dużo pieniędzy na własny nagrobek – bądź najbliższych, wcale nie musimy uważać, iż to ogromny wstyd postawić najzwyklejszy pomnik! Jeżeli ktoś nawet w kwestii nagrobków wychodzi z założenia, że najbardziej znaczące jest to by móc się pokazać, to rozumuje mocno źle!

kamień

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Chociaż to pewnie coś oczywistego, iż patrząc na mocno zaniedbany pomnik – (odnośnik do serwisu) własnych bliskich – rodziców czy dziadków, z pewnością przydałoby się wykombinować jakoś pieniądze. To chyba coś oczywistego, że obowiązkiem rodziny jest zadbanie o groby zmarłych. Kiedy nie będziemy dbali o nagrobki nagrobki granitowe zapewne nasze dzieci po wielu latach, z powodu braku wzorców, także o nas zapomną. Niestety rośnie w polskim społeczeństwie pogląd jakoby właśnie dbanie o umarłych, ich groby, nie miało większego sensu. No cóż, negatywne wzorce z niektórych zachodnich państw nigdy nie powinny mieć w Polsce miejsca! Jeżeli ktoś tak zwykł podchodzić do kwestii grobów, niech odmieni rozumowanie.

Bardzo cieszy, że w sumie jakość kamieniarstwa stoi na ponadprzeciętnym poziomie. Można śmiało powiedzieć, iż często choćby mazowieccy kamieniarze są tak jakby geniuszami. Chociaż no nie oszukujmy się zbytnio: zatem jeżeli damy radę wyłożyć na stół większe pieniądze, to istotnie grób będzie cechował się eleganckim wyglądem, porządnym wykonaniem.

kamień

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Solidny kamieniarz w żadnym razie nie weźmie za swoje usługi mega niedużych pieniędzy. Jeżeli ktoś w taki sposób rozumuje pewnie nie poznał dobrze polskiego rynku kamieniarskiego. Zresztą to zapewne coś normalnego, że jeżeli bardzo chcemy, aby grób był idealny, przystosowany do typowo polskiej pogody, nie powinien aż tak mocno skupiać się na oszczędzaniu. Zatem zadbajmy o to by polskie cmentarze były jeszcze piękniejsze, klimatyczniejsze. Jakby nie patrzeć cmentarze są naprawdę istotną częścią krajobrazu naszego kraju.