Pomimo że dostrzegamy bariery ochronne niezwykle często nie pojmujemy, że są niezbędne w wielu miejscach

Pomimo że dostrzegamy bariery ochronne niezwykle często nie pojmujemy, że są niezbędne w wielu miejscach

Bariery ochronne bardzo często możemy zauważyć na dworcach autobusowych, parkingach lub przy przejściach dla podróżnych na dworcach PKP. Mają uchronić nas one przed niebezpiecznym wtargnięciem na przestrzeń dla nas zabronioną.

Może wtedy chodzić o tory albo nawet o miejsce przy załadunku wielkich TIR-ów, kiedy pod kołami potężnych aut nie mogą plątać się osoby niepowołane.

lustra przemysłowe

Autor: Lamps&Company
Źródło: Lamps&Company
Wiele miejsc w przestrzeni publicznej w obecnych czasach w pewien sposób może być dla kogoś niebezpieczna. Z tej przyczyny zazwyczaj odgradza się te tereny. Stawia się wówczas bariery ochronne, które oferuje Anter System Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością. Są one zazwyczaj żółto-czarne, tak żeby były dostrzegalne z dużej odległości nawet przy złej aurze. Bariery ochronne(zobacz producent opakowań przemysłowych) są zazwyczaj mocne, tak aby przetrzymały zderzenie z jakimś samochodem. Są produkowane nawet tłumiące bariery ochronne, które odginają się od pionu, żeby zaraz po zderzeniu wrócić do swojego właściwego umiejscowienia. Wygląda to wtedy estetycznie i nie zagraża następnym użytkownikom, na przykład szosy, że wjadą w odchylony słupek. Lustra przemysłowe także wydają się być bardzo przydatne w magazynach albo na ulicach. Dzięki nim możemy dostrzec czy zza łuku nie wyjeżdża jakiś samochód i czy mamy prawo bezpiecznie jechać. Jest to o tyle ważne, że przeciwdziała kolizjom. Zazwyczaj lustra przemysłowe od Anter Sp. z o.o są wyprodukowane z nietłukącego się tworzywa.

Z tej przyczyny bez problemów mogą dekadami stać na skrzyżowaniach.
Aby podwyższyć bezpieczeństwo na ulicach lub w halach warto stosować przyrządy, które zgodnie z normami BHP są konieczne.