Polskie świeże owoce podbijają państwa Europy bardzo wysoką jakością

Polska zajmuje bardzo dobre miejsce w Europie pod względem eksportu świeżych owoców. Krajowa produkcja niczym nie ustępuje innym państwom. W większości państw nawet, nasze owoce są oceniane jako jedne z najlepszych jakościowo oraz są natychmiast wykupywane.

marina - sklep

Autor: Graham C99
Źródło: http://www.flickr.com
płótno - sklep

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli idzie o owoce Polska najbardziej znana jest ze swoich jabłek, malin, truskawek i agrestu. Sadownictwo to ponad 15 % rodzimej produkcji roślinnej, a co najciekawsze, polskie owoce słyną z bardzo małej bądź zerowej zawartości pestycydów.czytaj to myjka ciśnieniowa cena myjka ciśnieniowa cenaDzięki temu, kwitnie eksport owoców, a wraz z nim renoma polskich owoców z klimatu umiarkowanego w gospodarce międzynarodowej.

Polska, ze względu na duże wahania temperatury i zmienną pogodę, co roku wykazuje znaczne dysonanse w ilości zbiorów. Szczęśliwie, zastosowanie nowoczesnych technologii a także wyhodowanie konkretnych gatunków jabłek sprawiło, że hurtownia owoców jest w stanie przez dłuższy czas magazynować owoce, bez utraty przez nie walorów smakowych. Dzięki temu, również na rynku krajowym, możemy dłużej się cieszyć dobrymi, krajowymi owocami.

Eksport owoców do innych państw pochłania ponad 30 % produkcji krajowego sadownictwa, ale w zakresie owoców z klimatu umiarkowanego, nasz kraj jest całkowicie samowystarczalny. Nasze jabłka i truskawki są szybko wykupywane, a chwalone są za dobry smak i soczystość.przejdź do strony przysmaki dla kota przysmaki dla kotaMożna więc powiedzieć, iż jeżeli idzie o owoce Polska rządzi, w szczególności na rynku jabłek. Te owoce wysyłamy także w formie zagęszczonego soku jabłkowego. Ani jedna grupy producentów owoców nie jest w stanie narzekać na brak zarobku.

kadr - sklep

Autor: zazuzizu
Źródło: http://www.flickr.com

Polska słynie również ze swoich przetworów. Szczególnie z przetworów takich domowych, oraz tych wytwarzanych przez firmy. Duży dostęp do świeżych owoców porą letnią, a znacznie ograniczony porą zimową, ma na to duży wpływ. To już w zasadzie, polska tradycja. Każdy Polak, w jakimś momencie życia zaczyna wytwarzać własnoręcznie robione przetwory, żeby przez dłuższy czas cieszyć się przepysznym smakiem krajowych owoców.

Wszyscy powinniśmy być dumni z krajowych owoców a także naszych rolników, troszczących się o wysoką jakość polskich młodych owoców. Dzięki międzynarodowej sprzedaży możemy być także przekonani, że będąc na wakacjach w krajach Europy, będzie można znaleźć rodzime owoce.