Polski być trudna język…

Polski być trudna język…

Duża liczba obcokrajowców podejmuje prace w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno kadra zarządzająca w zagranicznych korporacjach, menedżerowie różnego szczebla, jak i zagraniczni studenci, coraz liczniej uczący się w Polsce, bo nasze szkoły wyższe, szczególnie techniczne, cieszą się dobrą opinią. Polskiego uczą się też sportowcy grający w klubach ligowych, kucharze i restauratorzy, a także małżonkowie z mieszanych małżeństw. Zgłębiają nie tylko naszą skomplikowaną gramatykę i trudną wymowę, ale również kulturę polską i elementy.

Akustyka w szkole

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Jeszcze kilkanaście lat temu polski dla obcokrajowców warszawa wykładany był tylko przez instytuty języka polskiego otwierane przy uczelniach wyższych. Poloniści, którzy chcieli się uczyć języka polskiego jako obcego, musieli zaliczać specjalne kursy, a przede wszystkim znać biegle choć jeden język obcy. Obecnie nauką języka Kochanowskiego trudnią się także szkoły językowe, gdyż bardzo często firmy z kapitałem zagranicznym zamawiają kursy języka polskiego dla swoich pracowników, a lekcje z polskim nauczycielem odbywają się na terenie firmy (Zdobądź więcej info na Szkoły języka polskiego reklamują się więc w Internecie jako polski dla obcokrajowców warszawa, bo zazwyczaj językiem bazowym dla nauczania naszego języka egzotycznych obcokrajowców staje się angielski. Nadal bardzo popularne są też kursy wakacyjne języka polskiego dla obcokrajowców, dużą grupę stanowią tu osoby pochodzenia polskiego z USA lub Wielkiej Brytanii, które poprzez naukę języka przodków chcą dotrzeć do swoich korzeni.

Jeżeli masz chęć uzyskać uzupełniające informacje na omawiany wątek, to przejrzyj serwis, która takiego typu dane zawiera. Na pewno okażą się zajmujące.

Dla nich polish lessons to szansa zgłębienia kultury, z której wywodzą się ich przodkowie.

nowoczesna szkoła

Co ciekawe, nauka języka polskiego jest też popularna w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie żyje i pracuje wielu naszych rodaków. Oferty typu kursy (http://med-learn.pl/) języka polskiego w warszawie to częste anonse, które spotykają się z ogromną popularnością np. wśród pracodawców zarządzających sporą grupę Polaków, nasi rodacy są też zatrudniani jako asystenci nauczycieli, po to aby dzieci polskich emigrantów miały umożliwiony kontakt z kadrą pedagogiczną . Jak widać, warto zgłębiać języki, a nawet znajomość polskiego w niektórych okolicznościach może stać się naszym ważnym atutem.